ČIŠČENJE PLOŠČ Z ULTRAZVOKOM

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

ČIŠČENJE PLOŠČ Z ULTRAZVOKOM

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Jan 15, 2014 1:43 pm

Čiščenje plošč z ultrazvokom je v zadnjih mesecih postalo glavna tema pogovorov glede higiene LP-jev in nobenega dvoma ni, da je ta način čiščenja absolutno superioren napram klasičnemu. Mislim, da bodo tudi proizvajalci klasičnih čistilcev plošč kmalu ponudili modele te vrste in upam, da bodo tudi cene drastično padle, saj 3.000 EUR, kolikor stane Audio Desk Systeme ali KL Audio, ni ravno drobiž. Nedolgo tega je na trg prišel tudi cenejši model (okoli 1.500 EUR) Ultrasonic V8, ki lahko hkrati očisti osem plošč, ki pa se morajo potem posušiti na "naraven način".

Prav slednjega ima Franc (viewtopic.php?f=6&t=110&start=75) in za prvi preizkus sem mu dal očistiti dve plošči, ki ju sicer redno uporabljam. Postopek bom opisal kdaj drugič, tokrat pa samo o rezultatih. Jaz sem šokiran! Šum plošče se je močno zmanjšal in človek ima občutek, kot da bi igla drsela po neki mehkejši površini, ne pa po vinilu. Druga stvar je bila v splošni prezentaciji zvoka, ki je bolj neprisiljena, zvok čudovito gladek, bolj naraven in detajli bolj v službi glasbene vsebine kot samega zvoka. Prostor je tretja stvar, ki jo velja izpostaviti. Dimenzije so občutno večje, še bolj pomembno pa je, da je prezentacija (ne fokus) bolj natančna, bolj strukturirana in bolj jasna vendar brez "avdiofilskega pretiravanja".

Sigurno bi našel še kakšno podrobnost, ampak naj bo za začetek dovolj. Tovrstna naprava je že nekaj časa na mojem radarju, po tem preizkusu pa je prišla na prioritetno listo bodočih nakupov. To je enostavno treba imet! Vse ostalo je brez veze.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov