Kaj naj daje dober hifi?

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Pe Apr 14, 2006 2:20 pm

[quote="raketar"]Marko Puš, nekatere stvari v avdiu (pustimo zgodbice in pravljice) pač niso pogledi in stališča ampak "tako pač je".
Res pa je tudi, da poglede in stališča na avdio lahko piše pač vsak sajvestekdo.
Glede avdio kluba; lahko si predvajate moja stališča in poglede sami, našli jih boste na tem forumu; zaradi mojega pričevanja niste postali in ne boste prav nič bolj pametni ter uki.


Priznam, da sem se prenaglil, ko sem Igorja Ježa povabil, da svoja stališča in poglede predstavi v Avdiofilskem Klubu, kamor s prijatelji sicer pogosto rad zahaja. Pozabil sem namreč, da je pred leti že imel priložnost povedati, "kako pač je" v avdiu.
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a raketar » Pe Apr 14, 2006 4:02 pm

Hura!
Tudi šalabajzeri vsaj nekaj vedo.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Ne Apr 16, 2006 8:39 pm

[quote="Marko Puš"]Priznam, da sem se prenaglil, ko sem Igorja Ježa povabil, da svoja stališča in poglede predstavi v Avdiofilskem Klubu, kamor s prijatelji sicer pogosto rad zahaja. Pozabil sem namreč, da je pred leti že imel priložnost povedati, "kako pač je" v avdiu.


Marku, ki se tako rad izogiba konfliktnim situacijam, duša ni dala, da ne bi "razkrinkal" Raketarja. Ampak ne takrat, ko ga je Vid "osumil" za nekoga drugega ... Otroške igrice.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a raketar » Ne Apr 16, 2006 10:28 pm

Da ne bo moje pisanje samo destruktivno oz. "prepričevanje drugih kaj je dober zvok" vam lahko predlagam temo za naslednji avdio klub,. Kaj ko bi vesem udeležencem avdio kluba marko puš predstavil svojo pot resetiranja. Sigurno bo udeležba obiskovalcev rekordna.

PS: Morda pa lisica ni lisica, ampak grozdje. Nekateri vem, da imajo težave z vidom že pri vožnji z avtomobilom iz garaže. V dobro vašega zdravja vam svetujem obisk pri okulistu. Slepota je lahko huda reč.

Upam, da me otročički ne bodo tožili.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Apr 17, 2006 8:40 am

Včasih, ko smo se kar precej ukvarjali z izdelavo raket, raketnih motorjev in goriv še nisem poznal takšnega avtosarkazma, ko se med seboj ne strinjamo, kot ga sedaj srečujem v avdiu. Čeprav smo imeli tudi tedaj različne poglede in rešitve. Izmenjavali smo ideje, mnenja, tekmovali, se tudi prepirali kaj bi bilo najboljše, lansirali rakete včasih bolj, včasih manj uspešno. Četudi se nismo strinjali so se na koncu upoštevala najboljša mnenja in rešitve in to je vodilo k vedno boljšim raketam.

Toda, kot vedno čas pokaže, kaj so bile prave rešitve. Npr. američani so prišli na luno in še dlje, evropejci postajajo v svoji specializaciji vedno bolj uspešni, kitajci navkljub najdaljši tradiciji počasi napredujejo, rusi opuščajo vesoljski program, Kranjski raketni klub pa je navkljub izstrelitvi celo 30 kg amaterske rakete 2.8 km visoko, sčasoma zaradi zmanjšanega zanimanja za " kozmonavtiko" zamrl.

Mogoče sem namen pisanja " raketarja" zgrešil in nam ponuja na njegov način najboljše rešitve v avdiu. Kjer mogoče celo velja( vsaj na kratki rok), da nekateri poskusno lansirajo lastne izdelke na drugačne načine , kot to kar zahteva uspešna izstrelitev rakete.

Mogoče izmeriš višino svojega uspeha s svojega stališča. Nato poskušaš prepričate ostale, ki se prišli pri meritvah do drugačnih rezultatov, da oni pač napačno merijo. Seveda, če to ne deluje, se potem lahko za diskreditiranje drugačnih meritev uporabijo različni takšni ali drugačni načini.



Ko smo lansirali 30 kg( 2 m dolgo) raketo v bližini Kranja smo morali med drugim dobiti tudi dovoljenje letališča Brniki( lansiranje je bilo cca 10 km zahodno od letališča) zaradi preletov letal. Naša meritev je pokazala višino 3.5 km in navdušenje nas in znancev je bilo neizmerno.Kasneje smo izvedel da je letališki radar izmerili le 2.8 km. Navkljub našim željam po čim višjem letu smo sprejeli njihovo "uradno" bolj točno meritev višine 2.8 km, pa čeprav nam sploh ni bila všeč.

Toda leto dni kasneje smo bili uspešni do uradno izmerjene višine 3.2 km. Vmes smo se pač mnogo naučili brez tega, da bi sarkastično komentirali američane , kako so "zaigrali" pristanek na luni.
Zadnjič spremenil kuzma2, dne To Apr 18, 2006 7:51 am, skupaj popravljeno 4 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a raketar » Po Apr 17, 2006 10:03 pm

FK, preveč se ukvarjaš z drugimi, premalo s sabo.

PS:Glede načina komuniciranja; saj se imam od kje učiti.
Gede avtosarkazma; nekateri bodo že vedeli (343m/s).
Na tvojo željo pa lahko pokomentiram še kakšno tvojo laž (laž; sarkastično:neznanje).

Vse težje je izpasti kot žrtev.




Pa nasvidenje otročički.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

Kr neki

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Apr 17, 2006 11:06 pm

Raketar!?! Kaj bi pravzaprav rad? Našel nekoga s komer bi se kregal, al izražal svoje videnje problematike, v tem primeru z naslovom "Kaj naj daje dober hi-fi?"?

Isti si kot stare babe na tržnici, ki nimajo ve? nikogar, da bi jih 'ozemljil', pa iz nedoumljivega razloga hodijo od prodajalca do prodajalca in jih zmerjajo z oderuhi, goljufi in da imajo predrago robo. In ko jim skušaš pojasnit, da se kritika do prodajalca izraža tako, da od njega pa? ni? ne kupiš, te gledajo kot da jim razlagaš nuklearno fiziko.

Daj, poglej ?e se ti je kje kaka masa iztaknila. :P

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a ak » To Apr 18, 2006 6:56 am

Iztok, moji spodaj napisani komentarji imajo namen debatirati in ne provocirati. Da ne bo kakih nesporazumov...

[quote="DaretovaSenca"]
AK, še nekaj bi dodal:
Mogoče si slabo prebral, ampak V Administratorjevem in Raketarjevem tekstu je bilo govora o "pravilnosti" delovanja sistema in ne všečnosti glasbe.


Ne, ne, Iztok, sem prebral in razumel. Ampak tema je "Kaj naj daje dober hi-fi", a ne? Hotel sem samo komentirati, da morda tu in tam komu pa ni "pravilnost" alfa in omega, Nekdo lahko uživa v glasbi tudi ob rahlih "nepravilnostih" reprodukcije svojega sistema.

[quote="DaretovaSenca"]
Sam imam ogromno elektronske glasbe, ki pa niti slučajno ni merilo za kvalitetno reprodukcijo sistema. Normalno da so ogromne razlike pri vplivu dobrega sistema na dojemanje take glasbe, ampak nikoli ne moremo trditi, ali je zvok, ki ga slišimo "pravi" in kateri sistem ga bolj verodostojno prenese do naših ušes.

Hm, zakaj pa ne? Sicer elektronike (skoraj) ne poslušam, vendar nekomu, ki jo posluša 100% pa bi tudi lahko bilo to - to. Zakaj pa ne bi sistem mogel oceniti glede na to, kako je reproduciral nek signal iz DJ-jevega signalnega generatorja? Konec koncev ima tak poslušalec verjetno več šans, da sliši ta elektronski zvok, kot ga je zgeneriral DJ, kot jaz, da slišim Coletrainov sax v živo.

[quote="DaretovaSenca"]
Na osnovi takih posnetkov NE MOREMO sklepati na kvaliteto SISTEMA ampak kvečjemu na všečnost. Za to so samo kvalitetni posnetki akustični glasbe, pri teh pa nam prav tako manjka ogromno podatkov za končno sklepanje. Smo pa vseeno bližje.

Ja, saj to je moja poanta - jaz težim bolj k všečnosti in morda ne toliko k "pravilnosti". Ker ne tekmujem z nobenim drugim sistemom (v smislu, kateri je bolj pravilen in kateri manj pravilen). Težim k temu, da bi moj sistem bil čim bolj všeč MENI in me pri tem niti ne zanima mnogo, ali je všeč nekomu drugemu in ali je pravilnejši alije "najboljnajpravilnejši". Skozi debate in vprašanja na forumih skušam med vrsticami izbrskati, kaj naj še naredim, da mi bo moj sistem bolj všeč...

Lahko bi se sicer zadeve lotil tudi nekoliko drugače: Če bom imel sistem, ki mi "kot v živo" zašpila Iztokov kakovosten posnetek koncerta, na katerem sem sam tudi bil (in sedel nekje blizu mikrofonov), mi bo z veliko mero verjetnosti pravilno zapela tudi Nina Simone. To bi bil po mojem dober način da prideš do svojega referenčnega posnetka. Morda ga bom celo uspel uporabiti - čez nekaj let, ko bom spet imel čas hodit na koncerte in če me boš spravil v bližino svojih mikrofonov. A sva zmenjena?

[quote="DaretovaSenca"]
In meni, kot poslušalcu koncerta ta sistem ni vzbudil tista "kot bi bil tam" čustva.

Hja, to je tvoja velika prednost pred mano - ti si bil TAM. Sam imam tako hudičevo malo časa, da na koncerte hodim (pre)poredko. Pa še glasbe, ki jo običajno poslušam, ni možno slišati v živo in neamplicirano.

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 18, 2006 7:44 am

Raketar- popolnoma ti dam prav- škoda mojega znanja in mojega prostega časa za tiste, ki tega pač ne želijo.

PS: Ali me torej obtožuješ da lažem?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a raketar » To Apr 18, 2006 8:06 am

Hvala za tvoj prosti čas, ki si ga utrgal zame, hvala za tvoje znanje, ki si mi ga dal, hvala tudi za tvojo veliko pomoč.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 18, 2006 8:49 am

Torej ne lažem?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a raketar » To Apr 18, 2006 9:24 am

Ta "bot" ne.

FK, preveč se ukvarjaš z drugimi, premalo s sabo.

Vse težje je izpasti kot žrtev.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 18, 2006 9:31 am

Ali potem namiguješ, da sem žrtev laži?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Apr 18, 2006 11:18 am

[quote="ak"]Iztok, moji spodaj napisani komentarji imajo namen debatirati in ne provocirati. Da ne bo kakih nesporazumov...

Tako je tudi prav, debata ! Ampak tudi provokacija mora biti in meni je Raketarjev članek, v katerem omenja, da reprodukcija na HIEND sistemu ne more biti enaka izvajanju v živo, je za mene pozitivna provokacija.

[quote="ak"]
Nekdo lahko uživa v glasbi tudi ob rahlih "nepravilnostih" reprodukcije svojega sistema.

Tako je in temu nihče ne oporeka. Samo v tem primeru lahko govorimo (kot sem že omenil) o všečnosti sistema in ne o pravilnosti, kot je bilo govora v Administratorjevi člankih(vsaj tako sem jaz razumel).

[quote="ak"] Zakaj pa ne bi sistem mogel oceniti glede na to, kako je reproduciral nek signal iz DJ-jevega signalnega generatorja? Konec koncev ima tak poslušalec verjetno več šans, da sliši ta elektronski zvok, kot ga je zgeneriral DJ, kot jaz, da slišim Coletrainov sax v živo.

Ko poslušaš DJev zvok (elektronika, ki jo "prebavljam" je čisto drugačna), slišiš nekaj, kar DJ hoče in če bi enako hotel poslušati doma, bi bilo najverneje, če bi imel isto opremo in tu se strinjam, da bi lahko bilo enako. Ampak bi moraj imeti za vsakega DJja svoj sistem.

[quote="ak"]Ja, saj to je moja poanta - jaz težim bolj k všečnosti in morda ne toliko k "pravilnosti". Ker ne tekmujem z nobenim drugim sistemom (v smislu, kateri je bolj pravilen in kateri manj pravilen). Težim k temu, da bi moj sistem bil čim bolj všeč MENI in me pri tem niti ne zanima mnogo, ali je všeč nekomu drugemu in ali je pravilnejši alije "najboljnajpravilnejši". Skozi debate in vprašanja na forumih skušam med vrsticami izbrskati, kaj naj še naredim, da mi bo moj sistem bolj všeč...

Ljubitelj glasbe(ne avdiofil) se ne udeležuje tekmovanj, ljubitelj glasbe UŽIVA v njej. Sistem je samo eden od dejavnikov, da je to podoživvljanje močnejše. Konkretno, elektronsko glasbo, ki jo poslušam ne boš prebavljal na slabem sistemu, do izraza pride šele v dobrem. Ta glasba je kot moderne instalacije(včasih jo za ozadje na razstavah tudi uporabljajo) in predstavljaj si eno tako instalacijo, ki normalno zahteva na desetine m2 na par kvadratnih metrih. Izgubi pomen. Isto je tudi s tovrstno glasbo.

[quote="ak"]
Lahko bi se sicer zadeve lotil tudi nekoliko drugače: Če bom imel sistem, ki mi "kot v živo" zašpila Iztokov kakovosten posnetek koncerta, na katerem sem sam tudi bil (in sedel nekje blizu mikrofonov), mi bo z veliko mero verjetnosti pravilno zapela tudi Nina Simone. To bi bil po mojem dober način da prideš do svojega referenčnega posnetka. Morda ga bom celo uspel uporabiti - čez nekaj let, ko bom spet imel čas hodit na koncerte in če me boš spravil v bližino svojih mikrofonov. A sva zmenjena?


Ja, če ti dober posnetek zaigra tako kot mora, potem je velika verjetnost, da ti bo tudi N.Simone zaigrala dobro. Še bolje, verjetnost je odvisna od kvalitete posnetka. Na sistemu, ki se bliža nevtralnosti, boš še kako dobro slišal, kaj so "skuhali" v studiu ali pa kako dobro ali slabo je Iztok postavil mikrofone. Vabljen si na koncerte, ki se snemajo. Kje? Vse v narodnem domu v Mariboru, jazz festival Cerkno, Gromka v LJ(trenutno je tam jazz "na dopustu"), Nova Gorica, Italija - Gorica in Cormons ... Najbolj pa priporočam Kavčičev solo koncert(neozvočen), ki bo v soboto 20.maja v okviru jazz festivala Cerkno v tamkajšnji glasbeni šoli.
Ne bo ti potrebno poslušati ob mikrofonih, razen, če doma poslušaš na slušalke. Nekaj metrov za mikrofoni bo čisto OK.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a VCC » To Apr 18, 2006 12:24 pm

[quote="administrator"]Ali potem namiguješ, da sem žrtev laži?


Ne, verjetno mu je gorivo pošlo.
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov