Kaj naj daje dober hifi?

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a raketar » Če Apr 13, 2006 12:14 pm

Se strinjam.
Začnite znova.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Če Apr 13, 2006 12:19 pm

Jaz sem videl bistvo članka ne v medvedovih šapah in pravopisnih napakah, ampak v :
"Iskanje zvoka, seveda neozvočenega, kot ste ga slišali v dvorani je tavanje v zelo gosti megli, kajti na žalost ga ne boste nikoli našli. Vse to se konča že pri mikrofonu kjer se ta zvok pretvori v določen električni signal s katerim imamo opravka vse do zvočnikov (slušalk...), ", ali krajše v posnetku.
Glede zgodbe pa vem, da so vegetarjanci še bolj ozko usmerjeni, kot ostali "uživalci" hrane. Starejši se še spomnimo, kako so nam "turili" šinačo, ker ima veliko železa, kasneje pa je prišlo ven, da je bila pri količini železa v špinači narejena napaka v decimalki ... Iz časov pred razkrinkanjem napake je mornar Popaj.
Verjetno je Raketar preizkusil ogromno hrane, da je prišel do medvedjih šap in tu ne vidim nobene ozkosti, poznam pa veliko vegetarjancev, ki do tega prišli brez svojih izkušenj samo po navodilih drugih.

Pisec knjig o "pravilni" prehrani Dario Cortese mi je nekoč dejal, da je bolj kot izvor hrane pomembno, koliko se s tem obremenjuješ. Seveda bodo pridelovalci pravilne hrane o tem vedeli veliko več. Že vedo zakaj!

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Apr 13, 2006 12:27 pm

[quote="DaretovaSenca"]Verjetno je Raketar preizkusil ogromno hrane,


Verjetno ogromno prekmurske gibanice.

[quote="DaretovaSenca"]Seveda bodo pridelovalci pravilne hrane o tem vedeli veliko več. Že vedo zakaj!


Ne pridelovalci, pač pa prEdelovalci in prOdajalci.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Če Apr 13, 2006 12:42 pm

[quote="raketar"]Se strinjam.
Začnite znova.


Raketar, kaj pa če bi svoja stališča in poglede predstavil na enemu od prihodnjih srečanj Avdiofilskega Kluba? Prepričan sem, da bodo člani z velikim zanimanjem prisluhnili tvojim pogledom in izkušnjam.

Če te zanima, mi pošlji zasebno sporočilo in se dogovoriva.
Marko Puš
 
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Če Apr 13, 2006 12:44 pm

[quote="VCC"]
Verjetno ogromno prekmurske gibanice.

:lol: NE :lol: NE :lol: Vid, tu se pa krepko motiš. Prebrskaj članke, pa boš mogoče uganil. 100% prepričan sem prepričan v identiteto Raketarja.
Stavim za 500 Sit(gorenjec pač). :P :P :P

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Apr 13, 2006 3:30 pm

[quote="DaretovaSenca"]
:lol: NE :lol: NE :lol: Vid, tu se pa krepko motiš.


Čist možno. Ne bi bilo prvič :)
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Apr 14, 2006 6:23 am

[quote="DaretovaSenca"]Prebrskaj članke, pa boš mogoče uganil. 100% prepričan sem prepričan v identiteto Raketarja.
Stavim za 500 Sit(gorenjec pač). :P :P :P

lp Iztok


Samo to je še manjkalo mojemu sistemčku, da bi imel popoln zvok - namreč resnična identiteta Raketarja :lol: Daj, sporoči mi jo, da jo zašepetam v hladilne reže feršterkerja - bo sigurno takoj bolje špilal :P :P :P

Strinjam se sicer z njim, da verjetno ne bomo nikoli (ali vsaj ne kmalu) dosegli zvoka, kakor ga slišimo v živo - ker ga vsakdo sliši nekoliko drugače in ker ga ista oseba v različnih dvoranah na različnih mestih v dvorani in v različnih razpoloženjskih stanjih sliši nekoliko drugače.

Lahko pa se vsakdo sam zase, v svoji sobici in s svojim sistemčkom poljubno približuje sovjemu videnju zvoka v živo, če k temu sploh stremi - kar navsezadnje niti ni nujno za uživanje ob poslušanju glasbe. Kakšen zvok "v živo" pa imajo kaki pretežno studijski umetniki - recimo Enja? Še nikoli nisem bil na kakem njenem koncertu in se mi niti ne sanja, kakšen zvok bi bil (je bil?), pa jo vseeno rad občasno zavrtim.

Prehrana? Mešana je vsekakor najboljša, čeprav meni kosilo brez mesa ni kosilo, brez solate bi pa brez težav preživel kak teden-dva. Pa tale zadnji stavek je mišljen strogo za hrano in s hi-fijem nima nobene veze. 8) Dober tek.

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto
Na vrh

OdgovorNapisal/-a raketar » Pe Apr 14, 2006 6:38 am

Marko Puš, nekatere stvari v avdiu (pustimo zgodbice in pravljice) pač niso pogledi in stališča ampak "tako pač je".
Res pa je tudi, da poglede in stališča na avdio lahko piše pač vsak sajvestekdo.
Glede avdio kluba; lahko si predvajate moja stališča in poglede sami, našli jih boste na tem forumu; zaradi mojega pričevanja niste postali in ne boste prav nič bolj pametni ter uki.

Vesele praznike parav vsem.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 14, 2006 6:45 am

Ostoja znan angleški izrek z 18 stoletja, ki se je veliko citiral:

"Beauty is in the eye of the beholder"
( ideja iz 3 st.- Grčija )


ki se ga da prevesti nekako takole:

"Lepota je v očeh opazovalca"

Tako, da ga lahko "prevedemo" za naše potrebe:

"Pravi zvok je v ušesih poslušalca"!

PS: tudi šalabajzerjev!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a raketar » Pe Apr 14, 2006 7:04 am

Še krako razmišljanje in pogled za čez praznik oz. do naslednjega leta, ki sem ga nekoč zapisal nekje drugje:
Pravi HIGH-END je tako preprost, da se ga ne da prodati

Ne razlagajte si tega z žlehtnobo. V pomoč k boljšemu razumevanju: Najboljši ležaj je tisti, ki ga ni.

Vesel praznike prav (pravopis) vsem.
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a raketar » Pe Apr 14, 2006 7:25 am

Če že "prevajamo" še en moj prevod:

Pravi zvok je v ušesih šalabajzerjev
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 14, 2006 8:30 am

Pa nazaj k " hrani":

Najboljša začimba pri hrani je lakota.

Ampak k sreči tega večina pri nas ne pozna in zato si pač po lastni izbiri izbiramo horsburgerje ali pa elitno restavracijo, ki pa ni vsem dosegljiva in smo zopet pri lisicah( kislo grozdje)....ki vedno je le kure, ko le more.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 14, 2006 8:42 am

iz http://www.10audio.com

Primerjava živi vs avdio zvok:



""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
The Live vs. Recorded Debate, Revisited

Live music is the best reference to judge how good an audio system really is. I like Bruce Springsteen, Dire Straits, Doobie Brothers, Pink Floyd, Jethro Tull, Joan Armatrading, Gloria Estefan, Steely Dan and others. I have heard all of these live, some more than once. As you probably know, not one of them normally performs in concerts that are completely acoustic with no electronic assistance. So what do they REALLY sound like? Is it the sound from the speakers in concert, the sound going live to a 2-track recorder (when available), the sound at the sound engineer's seat? Or maybe the multi-track sound in the recording studio when the LP or CD that I own was made? Is it realistic to eliminate any electronic music (electric guitar, etc.) as a reference recording unless we were present in the studio when it was recorded?

I have heard many Beethoven symphonies live, but unless I was there in the concert hall when the particular recording that I own was made, just going to live concerts, while certainly valuable and enjoyable, will not provide the reference for what I hear through my stereo system when playing a recording of a different performance of the same music than the one I attended. And then there is the whole issue of aural memory, and how accurately we can compare sonic events separated in time. This is a complex subject, but I hope I am communicating the idea that "live music" is not an easy reference point in the context of stereo system evaluation where components change frequently, and where even the time of day can alter what we hear.

Possibly the most valuable aspect of live, acoustic music is the feeling one often gets of the music's purity, sweetness, dynamics, and transparency. While it is is often difficult to recall exactly how a cymbal sounds in all its complexity and then, later, listen for that level of detail back in the listening room, we can much more easily understand if a stereo system recreates the feeling we enjoyed from a live performance.

10audio

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Osebno se kar zelo strinjam z zaklju?kom, ki je rde?e obarvan!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Pe Apr 14, 2006 11:15 am

[quote="ak"]Samo to je še manjkalo mojemu sistemčku, da bi imel popoln zvok - namreč resnična identiteta Raketarja :lol: Daj, sporoči mi jo, da jo zašepetam v hladilne reže feršterkerja - bo sigurno takoj bolje špilal :P :P :P

AK
To je bil samo moj odgovor na Vidovo "prekmursko gibanico", ki verjetno tudi "vpliva" na tvoj zvok, kajne ?
lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Pe Apr 14, 2006 12:36 pm

[quote="ak"]Lahko pa se vsakdo sam zase, v svoji sobici in s svojim sistemčkom poljubno približuje sovjemu videnju zvoka v živo, če k temu sploh stremi - kar navsezadnje niti ni nujno za uživanje ob poslušanju glasbe. Kakšen zvok "v živo" pa imajo kaki pretežno studijski umetniki - recimo Enja? Še nikoli nisem bil na kakem njenem koncertu in se mi niti ne sanja, kakšen zvok bi bil (je bil?), pa jo vseeno rad občasno zavrtim.

AK, še nekaj bi dodal:
Mogoče si slabo prebral, ampak V Administratorjevem in Raketarjevem tekstu je bilo govora o "pravilnosti" delovanja sistema in ne všečnosti glasbe. Sam imam ogromno elektronske glasbe, ki pa niti slučajno ni merilo za kvalitetno reprodukcijo sistema. Normalno da so ogromne razlike pri vplivu dobrega sistema na dojemanje take glasbe, ampak nikoli ne moremo trditi, ali je zvok, ki ga slišimo "pravi" in kateri sistem ga bolj verodostojno prenese do naših ušes. Na osnovi takih posnetkov NE MOREMO sklepati na kvaliteto SISTEMA ampak kvečjemu na všečnost. Za to so samo kvalitetni posnetki akustični glasbe, pri teh pa nam prav tako manjka ogromno podatkov za končno sklepanje. Smo pa vseeno bližje.
Iz mojih "primerov" lahko povem enega. ko sem posnel neozvočen duet sax-kontrabas, pri čemer sta bila mikrofonapostavljena kak meter in pol od saxa, kontrabas pa je bil približno za meter bolj oddaljen. Na nekaterih sistemih si to postavitev lepo začutil, nekje pa je bil kontrabas daleč zadaj. Lastnik je bil zelo zadovoljen z globino, ampak, če govorimo o vernosti, to ni bilo pravilno. In meni, kot poslušalcu koncerta ta sistem ni vzbudil tista "kot bi bil tam" čustva.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov