JAVNI ZVOK

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

JAVNI ZVOK

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Maj 14, 2005 8:18 am

Kaj mislite o zvoku, ki ga slišite v trgovinah, lokalih, restavracijah, kinu...?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: JAVNI ZVOK

OdgovorNapisal/-a VCC » So Maj 14, 2005 1:03 pm

Živijo!
[quote="administrator"]Kaj mislite o zvoku, ki ga slišite v trgovinah, lokalih, restavracijah, kinu...?


Trgovine
-eno uho not, drugo ven
-elevator music
-neopazno, če ni preneglas
-če je nevem iz katerega razloga tišina, sem pa kar vesel

Lokali
-zvok, glasnost in izbor glasbe odražata lastnika lokala

Kino (tukaj je treba it malo bolj nadrobno)
formati:
-Dolby Digital - podn, zvok iz sredine platna je, kot bi kaj kvakalo skozi jogurt lonček
-DTS in SDDS je že kar vredu
akustika dvorane:
-Kolosej je meni generično zanič, kot vsi multipleksi, bobnenje eksplozij ponavadi celo vdira v sosednje dvorane
-od Komune, Viča in Bežigrada je daleč najboljši kino Vič

Tukaj naj povem eno zgodbico. Enkrat sem preko e-maila zastavil vprašanje nekomu iz Koloseja, zakaj se v Koloseju zvok vrti izključno v Dolby Digital formatu, če imajo dvorane opremljene z DTS in SDDS procesorji, ki majo bistveno boljši zvok (v grobem gre za razliko kot med slabim mp3 in CD formatom, kvantitativno: DD je 384 kbps, DTS in SDDS pa 1,44 Mbps). No gospod iz Koloseja me je čez par dni "ukinil" da to pa že ni res, da je DD odličen in da se razlike pač ne sliši.
Resnica zgodbice je bržkone drugačna, saj sem enkrat zvedel od enega projekcionista, da sem jim "pač ne da dajat not" diskov za DTS ali preklopit na dekoder za SDDS. DD ima zapis na traku in jim ni treba narediti dodatno čisto nič. Torej lenoba, ki jo šefi rešujejo z odgovori v zgoraj napisanem stilu. Ampak folk pač vse požre (miljardo miljonov muh žre drek, potem že imajo prav press)
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a akacjan » Ne Maj 15, 2005 12:06 am

Torej so v kinu Vič že zamenjali pokvarjen woofer.Mater, tako jim je tolku ob nekaj,da je bilo čisto neužitno filme gledat!!
lp
aleš
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov