kaj na moje oja?anje

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

kaj na moje oja?anje

OdgovorNapisal/-a mir » To Maj 24, 2005 3:17 pm

Najprej hvala g. KF. Bo že vedel zakaj. Tu notri sem zelo nov. Malo bi vas vse skupaj okaral ker se med sabo javno zelo "podjebavate". Morda ne poznam vašega načina komuniciranja. Pri g. KF sem pred dobrimi 9-mi leti bil v njegovem demo studiu v Predvoru. Najbolj mi je ostalo v spominu "jebeš tehniko glasba je tisto kar je važno". Pa mi je le odkril kaj me moti pri napravi za poslušanje glasbe. Zelo dolgo se pripravljam zgraditi nek sistem za "dobro" reprodukcijo glasbe. Ha denar in s čim se lahko pomirim. Z g. HB sva tudi nekoč kontaktirala. Imam vašo ponudbo proizvodov. Pa sem za 10 let vse to zanemaril. Ker sem malo težil pa še moj problem. Imam MF X-PRE, MF X-AS100 ter MISSION 781. Kakšen CD naj bi bil zraven? Zelo mi je bil všeč AUDIO ANALOG PUCCINI. To je bil pač najboljši CD pri meni. Zelo se ogrevam za MARANTZ 6000 KIS. Ali ima kdo od vas kakšne izkušnje z mojim ojačanjem? V naprej se vam vsem skupaj na forumu zahvaljujem.




PS: Zlo mi je žal za audio refinements ki ga je imel KF kot rabljenega. Sem ga takrat slišal. Bi ga takoj vzel.
lp Miran
mir
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Maj 15, 2005 4:21 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Maj 24, 2005 4:46 pm

Mogoče se bodo stvari umirile in bo možno kulturno komunicirati. Niste še omenili kablov?

V principu se velikorat dogaja, da ljudje izberejo zelo umirjen CD player, ker jim sistem igra mogoče malce preveč trdo ali analitično, toda dostikrat na račun izgube informacij.

Poskusite Rotel RDC 1072- povsod so ga pohvalili- toda igral bo neizprosno brez olepšav in "mehkobe". Toda v sistem(predvsem na CD) dajte( če nimate) zelo dobre nevtralne kable.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Re: kaj na moje oja?anje

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Maj 25, 2005 6:50 am

Živijo!
[quote="mir"]Zelo se ogrevam za MARANTZ 6000 KIS.

Jaz bi se ognil CDPjev podpisanih z KIS kot hudič križa. 63 in 6000 KIS igrata dokaj podobno in oba zelo zelo zadušeno, s takim zavaljenim basom, ki te lahko hitro zavede, kako je bas "dober". Če že 6000, poskusite navadno in ne KIS, seveda če vam je količkaj do "hitrosti", "dogajanja" in tako dalje. Pa ni samo v basu problem.....
Slišalo se bo neumno, vendar marsikateri cenen CDP zaigra bolj sproščeno in naravno kot omenjeni Marantz...
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a PSD » Po Jun 06, 2005 11:05 pm

Če je tole še aktulana tema - v sredo smo na srečanju v Vklopu slišali zelo zanimivo NL predelavo/dodelavo Marantzovega CDP4000, ki je v redni prodaji tudi pri nas bojda ... Sicer bok ob bok nisem slišal omenjenga CDP in pa recimo omenjane 6000KIS - ampak mislim, da je "predelana" 4000 boljši izbor ...

Ne bi pa znal cenovno umestit ne enega ne drugega ...
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov