PLAMENJAK LABS

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Ne Okt 01, 2006 7:51 pm

...ali pa tudi ne. :P :P :P

Če mislim kdaj, lahko tudi zdaj. :P

Ugotovil sem, da ni potrebno gledati po dragih tujih izdelkih, ki se kitijo z dobrimi elektrotehničnimi, pa seveda tudi zvokovnimi zmogljivostmi. Tudi v naših logih imamo strokovnjake, ki za razliko od Bleferja Hajfija RESNIČNO obvladajo konstruiranje cevnih ojačevalcev. To je Milan Šebart iz Sežane. Gospod ima večdesetletne izkušnje v konstruiranju cevnih ojačevalnikov, še posebej pa je znan po tem, da je vrhunski strokovnjak v konstruiranju izhodnih transformatorjev. Ker je tako audiofil kot tudi zelo dober konstruktor, je za njegove lampaše znano, da dobro zvenijo, ter da predvsem zelo dobro in zanesljivo delujejo. Pa ne samo to - g.Milan je tudi priznan pristaš samograditeljstva, zato nekatere izmed svojih izdelkov ponuja tudi v KIT izvedbi po močno nižjih cenah, prav tako pa izdeluje tudi napajalne in izhodne transformatorje po posebnih željah samograditeljev. Kako je s KITi teh ojačevalnikov, mislim da lahko kaj več povedo tudi fantje, ki so jih že sestavljali (Vid?).

Tule je pa meritev enega njegovih izdelkov (prav tako brez negativne povratne vezave):

Slika

Aja, če si želi kdo ogledati še meritve in specifikacije preostalih Šebartovih izdelkov, naj se sprehodi tule: [url=http://www.asv-sebart.si]ASV Tube Audio[/url]


R :P

ps: Tole ni mišljeno kot reklama za g.Milana, ampak kot v vednost, da za samograditelje še marsikdo kaj dobrega naredi in to na kvaliteten način, ne pa tako kot se tega postopi Blefer Hajfija.
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Okt 02, 2006 11:43 am

[quote="Rogouc"]Kako je s KITi teh ojačevalnikov, mislim da lahko kaj več povedo tudi fantje, ki so jih že sestavljali (Vid?).


Pa ne samo jaz (jaz sem imel pravzaprav enega prvih Šebartovih kitov), tudi v Mariboru se da najdit njegove mašine. Večinoma gre za 300B SET ojačevalnike (tudi brez NPV), ki pa so jih mariborski fantje tudi kar precej predelovali (audioklinika dr. Primožič). Tisto je zeloooo dobro igralo. Pa moj KTA60 s Svetlana lampami tudi (no pol sem pa naredil VCCja).
Mislim, da so Šebartove zadeve na kar visokem nivoju.
Seveda pa se najde v Sloveniji še kar kaj zanimivega lampaškega, recimo Samo Selan (sem si prav zapomnil?) je na enem sejmu kakih 7 let nazaj predstavljal SET 300B zadevo, pa gotovo je še tega, pa ne poznam.
Ne vem sicer kako se te zadeve kaj merijo, ampak gotovo ne kot "Uhofon".

Mene pa pravzaprav še nekaj zanima v zvezi z meritvami BHjevega izdelka. Zakaj sta dve meritvi, ena malo "tišja" druga "glasnejša". A gre za kako posebno finto?
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Okt 02, 2006 12:57 pm

VCC napisal/-a:Mene pa pravzaprav še nekaj zanima v zvezi z meritvami BHjevega izdelka. Zakaj sta dve meritvi, ena malo "tišja" druga "glasnejša". A gre za kako posebno finto?


Em, ja, v desnem zgornjem vogalu je 'legenda' kaj grafi sploh predstavljajo. Iz tega lahko razberemo, da so grafi:
rde?i - UltraLinear desni
beli - Ultralinear levi
vijoli?ni - Triodni desni
rumeni - Triodni levi

Razlika v gainu med triodnim in ultralinear režimom je seveda zaradi razli?nega oja?anja, razlika med levim in desnim kanalom pa prav tako - ?eprav to ni fajn, ker 1dB je že kar opazna razlika, da nam zvo?no sliko vle?e na eno ali drugo stran (v tem primeru v desno seveda, ker je desni kanal glasnejši).

Ampak to je skorajda zanemarljivo. To pa zato, ker je lastnik tega Zmazka imel še enega takega. Ja, res je, dve taki kon?ni stopnji in vsaka deluje druga?e, ?eprav bi morali biti identi?ni. Vsaka naj bi namre? poganjala svoj zvo?nik, pa ni šlo, saj so razlike med navzven enakima napravama tako ogromne, da iz tega ni bilo ni?.

Meritve sledijo...

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a hi-end » Po Okt 02, 2006 1:33 pm

[quote="VCC"]
Seveda pa se najde v Sloveniji še kar kaj zanimivega lampaškega, recimo Samo Selan (sem si prav zapomnil?) je na enem sejmu kakih 7 let nazaj predstavljal SET 300B zadevo, pa gotovo je še tega, pa ne poznam.


Poznam en primerek lampaša, izpod rok g.Selan-a. On je "kriv" da sem prodal stare zvočnike in sem se odločil za nove, kajpak samogradnjo. Tudi njegov 300B je živa legenda, v kombinaciji z samogradnjo scanspeakov me je prepričal, da obstoja še kaj boljšega od komercialnih naprav renomiranih znamk, ki znajo igrati glasbo in jo ne le predvajati, kot to počne veliko komercialnih naprav. Drugače pa se strinjam, da se g.Šebart odlično spozna na svoje delo.
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana
Na vrh

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Okt 02, 2006 2:09 pm

Trrrrrrrrrrrraraaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slika

Slika

Verjeli ali ne, ampak tile grafi bi se MORALI ?e že ne prekrivati, pa biti vsaj tesno skupaj na 'razdalji' manj kot 0.5dB. Kot vidite temu ni ?isto tako... :oops:

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a VCC » Po Okt 02, 2006 2:39 pm

Rogouc napisal/-a:Verjeli ali ne, ampak tile grafi bi se MORALI ?e že ne prekrivati, pa biti vsaj tesno skupaj na 'razdalji' manj kot 0.5dB. Kot vidite temu ni ?isto tako... :oops:

R :P


Ah-ha!

Torej, akrobacije v stilu so šle nekako takole: "tisti peak v basih (med 50 in 200 Hz) prinese dramo na sobni jakosti" in "tega so zmožne samo vrhunske konstrukcije"

Ampak, glej ga zlomka, tega ni uspel ponoviti v drugem primerku. O?itna nekonskstentnost. Kje je zdaj drama? Kje je vrhunsko konstruiranje?
Po?akajmo na komentarje, se bomo morda kaj nau?ili, tako kot zmeraj do zdaj.

-------
In the land of the blind one-eyed man is a king
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Po Okt 02, 2006 4:28 pm

:P :P :P

Rumena&vijoli?asta krivulja pripadata prvemu, že opisanemu primerku zmazka (na prvi sliki v triodni vezavi, na drugi v ultralinear), medtem ko sta rde?a&bela krivulja meritev drugega primerka zmazka. Vsekakor je treba priznati, da je v drugem primeru razlika med kanaloma že kar sprejemljivo majhna. Tudi basovsko podro?je se je pojavilo od nekod in gre že kar uporabno 'globoko'. Glede na prvi primerek se je tudi visokotonski spekter razširil za par kHz, ampak ta je pa še vedno preve? okrnjen, da bi bila naprava zmožna verno prenašati visokotonsko podro?je. Na podlagi tega lahko povsem enostavno sklepamo, da je - kar se meritev frekven?nega obsega ti?e - prvi primerek totalno zaendrek, pa ?eprav je Blefer Hajfija v svojih akrobacijah epskih razsežnosti poskušal nekako dokazati, da je pa tisto nekaj najboljšega pod soncem.

Laž ima kratke noge. Prmejduš da res!!!!!

No, se pravi, drugi primerek je, kar se frekven?nega obsega ti?e, torej boljši, ima pa precej nižje oja?anje: med 3 in 7dB, odvisno od vezave lamp v prvem zmazku. Grozno!!!!! Sploh glede na to, da je lastnik naro?il še eno kon?no stopnjo zato, da bi z vsako izvedel biamping za svoj zvo?nik. A si predstavljate, da kupite recimo dve na videz in po oznakah enaki kon?ni stopnji Rotel, Arcam, Yamaha,... , pa se izkaže, da gre za dve razli?ni napravi, ki nimata enakega ne frekven?nega obsega, ne oja?anja, ne ni?esar, še najmanj pa zvoka!?!?! No, edino izgledata enako... :P

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a hi-end » To Okt 03, 2006 1:26 pm

[quote="Rogouc"] A si predstavljate, da kupite recimo dve na videz in po oznakah enaki končni stopnji Rotel, Arcam, Yamaha,... , pa se izkaže, da gre za dve različni napravi, ki nimata enakega ne frekvenčnega obsega, ne ojačanja, ne ničesar, še najmanj pa zvoka!?!?! No, edino izgledata enako... :P

R :P


Če ne drugega pa imaš unikaten sistem - to pa je tudi nekaj. In na to karto se očitno splača igrati :twisted:

A žal le pri naivnežih in nepoznavalcih...
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » Sr Okt 04, 2006 8:55 am

mogoče pa je bilo vse skupaj narejeno za hendikepirano osebo z okvaro sluha na enem ušesu?? Pol je pa to izvrstna aparatura.
Vidte, potrebnop je pogledat z vseh strani
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Okt 05, 2006 12:43 pm

Evo, se je že začelo. Polna luna prihaja. Blodnje so se že začele, ampak čudno, nič noče BH komentirati Rogovčevih argumentov.
Zakaj že ne?

Ker, ko sam ne zmore nadaljevati "boja" (ker ni znanja, municije, poguma ali vsega skupaj) na dotični fronti, se začne "podlovanje", menjava tematike, žaljenje, vse prej kot argumentiran dialog okoli dotične teme.

Spomnimo se samo zamenjanih kanalov na Iztokovem gramofonskem predojačevalniku. Ne, ni šlo rečt "jah, sem ga pihnil, prinesi in ti obrnem tako kot je prav", treba je prevalit krivdo na kogarkoli, pa četudi na jesenski veter.

Joj, kako prozorno.

Prav škoda da BHja ne bo na sejmu. V živo je čisto pohleven.

:mrgreen:
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a PSD » Če Okt 05, 2006 2:08 pm

[quote="VCC"]Evo, se je že začelo. Polna luna prihaja. Blodnje so se že začele, ampak čudno, nič noče BH komentirati Rogovčevih argumentov.
Zakaj že ne?


Zgleda da je bila moja kavna usedlina kar preroška ;) :twisted:
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Če Okt 05, 2006 2:42 pm

:P :P :P :P :P

Hahahahaha!!!!!!!!!! Blefer Hajfija je prepričan, da obstaja folk, ki bi šel kopirat njegove zmazke in blodnje. Kako neki, saj to sploh ni mogoče. Ob njegovi nekonsistentnosti je vsak poskus kopiranja takih zmazkov obsojen na propad. On namreč ne zna narediti niti dveh enakih naprav, se pravi ne zna niti samega sebe prekopirati, hehehehehe. Dokaz si lahko ogledate na naslednjih slikah. Tu naj bi šlo za identični napravi. Meritve so odkrile, da temu še zdaleč ni tako, fotografiji drobovja pa to samo še potrjujeta. Kdorkoli je že kdaj gradil kako avdio napravo, zelo dobro ve, kako velik vpliv ima fizična izvedba (geometrija) povezav in v teh dveh napravah je le to na katastrofalnem nivoju - pa še v vsaki je izvedeno drugače. Jao, jao...

Slika

Slika

Hehehehehe, tole bi morali v šolah razstavljati kot primer, kako SE NE SME delati. :P :P :P :P :P

R :P
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Če Okt 05, 2006 5:54 pm

[quote="VCC"]Evo, se je že začelo. Polna luna prihaja. Blodnje so se že začele, ampak čudno, nič noče BH komentirati Rogovčevih argumentov.


Polna luna bo v soboto 7. oktobra...
Marko Puš
 
Na vrh

OdgovorNapisal/-a hi-end » Pe Okt 06, 2006 7:26 am

Človek se močno ustraši ko vidi nekaj takšnega. Ampak treba je vedeti nekaj - človek ima občutek kako se stvari ne streže 8)
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Okt 06, 2006 8:18 am

Tu naj bi šlo za identični napravi. Meritve so odkrile, da temu še zdaleč ni tako, fotografiji drobovja pa to samo še potrjujeta.

Kako identični napravi? Saj še luknje in šraufi niso enaki, kaj šele dratarija?
Sicer pa vem zakaj ga ne bo na Sejem (če ga res ne bo). Saj smo že vse pokazali, slišati se pa menda tako ali tako ne splača?
Ampak vseeno me pa nekaj moti. Iztoka nimam za bleferja pa je kar nekako zadovoljen z njegovim izdelkom?
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov