NOSILCI ZVOKA

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

NOSILCI ZVOKA

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jul 04, 2005 2:23 pm

Rubrika za vse tiste, ki imajo mnenje o različnih posnetkih na različnih nosilcih zvoka.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Jul 06, 2005 8:26 am

Na :http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewforum.php?f=11&sid=863ca95bdbc644b6f9ea4eb89119ad0b
je nekaj mojih posnetkov z dvema mikrofonoma. Priporočam Cisi/Kaučič trio, Pat Thomasa, The Necks , Trevor Wattsa in Kavčič kvartet (s Paul McCandlessom). Posnetki so v MP3. Za sejem bom zainteresiranim pripravil originale. Sprejemam vsakršne komentarje.

Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

avdio posnetki

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Apr 18, 2006 2:56 pm

Boljši avdio sistem v primerjavi s slabšim, da vedno največ možnega iz glasbenega posnetka, ne glede na kvaliteto le tega in je zato kvaliteta posnetka manj pomembna, predvsem pri izvajalcih, kjer nimamo izbire različnih posnetkov.

Slabši sistem pa seveda lahko nekatere posnetke » popači« da bodo izpadli boljši ali slabši (npr. doda ali odvzame na nekem posnetku visoke ali odreže base ali povdari sredino,...). Na nas pa je da se potem odločimo, oziroma ali znamo ugotoviti, kaj to sploh pomeni. Ali tak ali drugačen sistem sploh da neki občutek ,ki ga daje živo izvajanje. Tisti, ki znajo oceniti kaj je »tisto pravo« ne potrebujejo tega, da so bili na prizorišču snemanja. Saj slušne izkušnje dajo in povedo kako se npr. slišijo* kontrabasi, ne glede na to ali stojijo na trdi ali mehki podlagi ter ali je 2 ali 10 m oddaljen od mikrofona.

Glasbeni dogodek se skoraj vedno zgodi v živo in zato ima posnetek, ne glede na akustiko prostora ali načina in tipa snemanja in potem procesirana le tega, vedno v sebi nek približek realnosti ali resničnosti.

Toda stvar avdio sistema je , da potem to do nas »dostavi« v čim bolj pravilni »kot v živo« obliki.


*slišijo- tu je v bistvu glavni problem: različne interpretacije živosti inštrumentov
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Apr 19, 2006 8:01 am

Zdravo!
[quote="DaretovaSenca"]Na :http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewforum.php?f=11&sid=863ca95bdbc644b6f9ea4eb89119ad0b
je nekaj mojih posnetkov z dvema mikrofonoma. Priporočam Cisi/Kaučič trio, Pat Thomasa, The Necks , Trevor Wattsa in Kavčič kvartet (s Paul McCandlessom). Posnetki so v MP3. Za sejem bom zainteresiranim pripravil originale. Sprejemam vsakršne komentarje.
Iztok

The Necks poznam (Iztok, hvala za platki) in je prav fajn. Sem bil na koncertu in je blo odlično.

Ravno razmišljam, kje "zmanjka" posnetkom, ko jih potem preposlušam pri sebi in se spominjam dogodka. Zmanjka "živost" (ne v smislu zvoka), zmanjka dogodek sam. Ampak tega še na nobenem reprodukcijskem sistemu nikjer nisem doživel. Sicer se lahko "sliši pravilno" in "kot bi bil tam" ampak izostane dogodek.
Verjetno je to prav podobno slikam ali kipom; kopija Davida pred ložo v Firencah je lepa in na pravem mestu, ampak pravi David v Galeriji Akademije, za katerega VEŠ, da ga je klesal Michelangelo (pustimo zdaj restavratorska dela), nudi pravi dogodek.

Včeraj sem bil v MB na koncertu Akosh S. in Gildos Etevenard. Čeprav je bil prvi komad koncerta dolg 1 uro in dokaj neposlušljiv (morija in davljenje na saksofonu, ropotanje po bobnih, zvončkljanje z raznoraznimi zvončki in kraguljčki) - na sistemu bi zadevo takoj odklopil, vendar je vse skupaj "reševal" dogodek. No, drugi komad (kake pol ure) je bil pa strašno dober, tipa sta uporabila kalimbe (finger piano) in večer je bil precej super zaključen.
Iztok, maš posnet tale drugi komad?
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Apr 19, 2006 11:08 am

Vid, prav prijetno se smejem tvoji označbi včerajšnjega koncerta (morija,davljenje na saksofonu...). Ali nisi bil nikoli na Brotzmanu in podobnim ? Akosha sem slišal v živo že vsaj petkrat in nikoli me ni davil. Če boš večkrat obiskal podobne koncerte (upam) in se prepustil davljenju in moriji, se boš tudi sam kasneje smejal tem besedam. Štirje kranjčani smo med potjo domov še uro in pol poslušali njegovo glasbo in uživali v njej, danes pa se mi že vrti v službi.
Poleg dvojnega CDja istega dueta sem kupil še Akoshev solo. Mljask. Takoj čutiš njegovo madžarsko poreklo, ki ga tudi preživeta leta v Parizu niso mogla prekriti. To, s svetlimi izjemami, manjka našim muskontarjem.

Zadnji komad pa boš dobil, lahko ga snameš pri Urošu, ki mu je bil koncert zelo všeč in me je prosil zanj.

lp Iztok

P.S.: Z Akoshem se dogovarjamo, da bi nastopil letos na Sajeti(Tolmin) v impro duetu z Zlatkom Kaučičem. Kdor še ni slišal prave improvizacije, bo presenečen. Muskontarja začneta igrati brez kakršnega dogovarjanja, kaj bo prišlo ven, pa ne ve nihče. Temu pravim "čista glasba", v kateri glasbenika en od drugega izvlečeta najboljše. Ali kot je rekel pokojni Steve Lacy o igranju z Z.Kaučičem: "He makes me sound good and I hope, I make him sound good too".
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Apr 19, 2006 11:38 am

Vid, zapekel ti bom še njegov solo projekt AKI, posnet v cerkvi.
lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Apr 19, 2006 11:49 am

Stylos HAD pri meni igra že pol leta. Kako igra? Tako, da me sili v drastično spremembo(tudi cenovno) na analognem delu verige.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Apr 19, 2006 12:08 pm

[quote="DaretovaSenca"]Vid, prav prijetno se smejem tvoji označbi včerajšnjega koncerta (morija,davljenje na saksofonu...).


Ne, čaki, sej sem se imel super, na začetku sem se celo moral malo smejat, ko je vstopil s saksofonom, ker se je slišalo, kot bi nekdo klal tiranozavra. :)

Jaz tako avantgardno improvizacijo precej dobro prenašam, oznaki davljenje in morija sta uporabljeni za boljši vpogled ostalim. Jaz se ponavadi kar prepustim, da me zadeva "zalije" in se mam pol super.
Se pa taki hard improvizaciji ne smeš upirat (kar naredi večina), pograbit te more in te nest skupaj z izvajalcem.
Tu nekaj tudi sam vem, smo improvizirali svoj cajt take shizo-jazz variante (mam celo nekaj posneto, na kaseti, hahaha) in točno vem kako je, ko te zagrabi in noče spustit. To je kar jaz vem eden najboljših in zelo euforičnih občutkov, ki jih posameznik lahko doživi. Ja glasba je res močna. Sem se enkrat v Amsterdamu o tem pogovarjal z enim tam zelo znanim funk basistom (Bas Van Velzen) in je točno vedel kaj mislim.

(medklic - audiofilija in high end je le bledo bleda senca tega filinga, ki ga dobiš ob ustvarjanju glasbe)

Nazaj na jazz - v spominu mi je ostal tudi LJ Jazz festival, takrat, ko so igrali muzikanti iz (zdaj ne vem če bom prav napisal) društva za pomoč kreativnim glasbenikom iz Chicaga (vsaj kake 5 let nazaj - Muhal Richard Abrams, Anthony Braxton, James Carter Electric Band,....).
Takrat je bilo tudi precej morije in davljenja, pa mi je to the very best iz LJ-Jazz-Fest, kjer sem redno že kakih 13 let.

Al pa lani al predlani, Supersilent v Linhartovi dvorani. Elektro improvizacija brez dogovora, zelo zelo glasno in zelo udarno. Nekateri so kliznili ven čez pol minute, meni je pa blo nenormalno dobro.

[quote="DaretovaSenca"]Zadnji komad pa boš dobil, lahko ga snameš pri Urošu, ki mu je bil koncert zelo všeč in me je prosil zanj.

Hvalim!

Kje si pa pol bil včeraj po koncertu? Jaz sem še bil z Urošem in Martino na pijači kake 15 minut, pa te ni blo nič okol. No pa drugič.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a uroshsi » Sr Apr 19, 2006 12:11 pm

[quote="VCC"]
Včeraj sem bil v MB na koncertu Akosh S. in Gildos Etevenard. Čeprav je bil prvi komad koncerta dolg 1 uro in dokaj neposlušljiv (morija in davljenje na saksofonu, ropotanje po bobnih, zvončkljanje z raznoraznimi zvončki in kraguljčki) - na sistemu bi zadevo takoj odklopil, vendar je vse skupaj "reševal" dogodek. No, drugi komad (kake pol ure) je bil pa strašno dober, tipa sta uporabila kalimbe (finger piano) in večer je bil precej super zaključen.
Iztok, maš posnet tale drugi komad?


Zdravo!

Meni je bil že prvi komad všeč, čeprav je Akosh na začetku res izvedel nekakšen tiranozavrov paritveni kliv na saksofonu. Mene ni motil, čisto so me pa očarala krepelca s katerimi je zaigral na mini-ksilofon.

LP
Uros
uroshsi
 
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 22, 2005 1:39 pm
Kraj: Maribor
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Apr 19, 2006 3:09 pm

[quote="VCC"]Kje si pa pol bil včeraj po koncertu? Jaz sem še bil z Urošem in Martino na pijači kake 15 minut, pa te ni blo nič okol. No pa drugič.

Pospravljal opremo, gorenjci delamo, štajerci pa pljuckate ... :lol: :lol:
Naslednji koncert (AB BAARS) v mali dvorani bo akustičen ! Pridita na nizozemsko impro zabavo.

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Apr 19, 2006 3:14 pm

[quote="VCC"]Muhal Richard Abrams, Anthony Braxton, James Carter Electric Band,....

Braxton, Abrams, Art Ensemble of Chicago(kje si bil, ko so pred kratkim igrali v Gorici?), Roscoe Mitchell, Leo Smith,... to je "moja glasba".

[quote="VCC"]
Al pa lani al predlani, Supersilent v Linhartovi dvorani. Elektro improvizacija brez dogovora, zelo zelo glasno in zelo udarno. Nekateri so kliznili ven čez pol minute, meni je pa blo nenormalno dobro.

Supersilent podobno kot The Necks glasbo razvijajo "online". Če te zanima, imam vse od njih.
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Apr 20, 2006 7:22 am

[quote="DaretovaSenca"]Art Ensemble of Chicago(kje si bil, ko so pred kratkim igrali v Gorici?),


Dopusta mam premalo, pa še časa za vse ostale zadeve okoli hobija. Pol pa ne folgam..
Bo že...
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Če Apr 20, 2006 10:45 am

Uroš in Vid. Posnetek Akosha S. "RULA". Sax ima energijo, zvončki zvončkljajo, dinamika kot ponavadi ogromna... Uroš, ko dobim naslov, ti pošljem. Pa da čujemo, kako dela na vajinih sistemih. Lahko vama za primerjavo zapečem še originalni CD?

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Apr 20, 2006 12:05 pm

[quote="DaretovaSenca"]Uroš in Vid. Posnetek Akosha S. "RULA". Sax ima energijo, zvončki zvončkljajo, dinamika kot ponavadi ogromna... Uroš, ko dobim naslov, ti pošljem. Pa da čujemo, kako dela na vajinih sistemih. Lahko vama za primerjavo zapečem še originalni CD?
lp Iztok

Juhu. Hvalim!
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Pe Apr 21, 2006 9:26 pm

Uroš in Vid. Šele danes sem našel čas za temeljito poslušanje posnetka (po torkovem koncertu sem imel še dve snemanji). Posnetek me je zvokovno in glasbeno tako "udaril", da sem poslušanju "ugasnil" sistem. Do sedaj še nisem slišal nekaj podobnega, ne na LPju in ne na CDju. Če bosta kaj hodila v "moje" kraje, vaju vabim na ponovno podoživljanje koncerta. Zagotavljam, da ga bomo poslušali v celoti.

lp Iztok

P.S.: Snemalna tehnika
- mikrofoni in mikrofonski predojačevalnik HL
- mikrofonski kabel Mogami
- interkonekt Nordost Valhalla
- ADC Benchmark
- snemano na PC(firewire) 88,2Khz/24bitov
- vmesnik med ADC in PCjem - Terratec Phase 24X
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

Naslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov