Sestavljanje kretnice

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Sestavljanje kretnice

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Pe Avg 19, 2005 11:55 am

HI
Ker se mi je doma valjalo kar nekaj rezervnih enot, sem se odlocil da malo poizkusim z izdelavo zvocniskih omaric s cim manjim stroskom(ce slucajno ne bo spilalo kot je treba.) S kretnicami do sedaj nisem imel kaj pretirano opravka in lahko priznam, da blage veze, odlocil pa sem se za ta projekt, da mogoce tudi kaj znanja potegnem. Enkrat se mi je ze zgodilo da sem skuril koncno stopnjo enega starega ojacevalca zaradi premajhnega bremena(po 2h igranja je ojacevalec izdihnil). Torej sedaj pa sem naredil kretnice po zgledu enih od zvocnikov, ki jih imam doma(tuljavo na visokotoncu sem spremenil, ker nisem imel druge) Torej ce imam priklopljen visokotonski del, visokotonec spila, vendar bolj kot bi nekdo cips jedel, ko priklopim basovski del, se slisi da visje tone poreze, ko priklopim oboje skupaj se stvar sesede oz. visokotonec skoraj ni slisen. Mislim, da je to zaradi visjega bremena v visokotonskem delu, kjer je dodan se en upor.
Prilagam slikce:
[img]http://www.uploadnext.com/v001/trancedeejay/tm_img_0052=jpg.jpg[/img]

In pa se kretnica
[img]http://www.uploadnext.com/v001/trancedeejay/tm_img_0053=jpg.jpg[/img]

Kako naj zadevo postimam? odpravim upor in se igram z nastavljanjem kondenzatorjev, mogoce kaksni nasveti glede vrednosti elementov?
Basovski del kretnice je na levi, visokotonski pa na desni.
Tuljava v basovskem delu je 1,2mH, kondenzator bipolarni 3,3mikroF, v visokotonskem delu je tuljava 5mikroH(skoraj nic), kondenzator folijski 3,3mikroF in upor 5W5,6ohm.

LP

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Pe Avg 19, 2005 12:07 pm

Sem ze zrihtal z odstranitvijo tamale tuljave.
LP

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Avg 20, 2005 7:17 pm

Ne vem kakšen je vaš nivo znanja o izdelavi zvočnikov in kretnic, ampak to ne spada pod rubriko" analogija" ampak pod " zvočniki"!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov