Demagnetizatorske skladbe

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Demagnetizatorske skladbe

OdgovorNapisal/-a ak » To Avg 30, 2005 6:18 am

Pred nekaj leti (se mi zdi) se je precej govorilo o t.i. "demagnetizatorjih" sistema. S tem mislim na posnetek na CD-ju, ki ti je po trditvah proizvajalca razmagnetil posamezne sklope HI-FI sistema. En tak CD imam tudi sam in "skladba", ki razmagneti sistem, je živce parajoč zvok.

Drug sistem, za katerega sem slišal, je bil vgrajen v ojačevalec in ti je baje neslišno razmagnetil sistem ob vsakem vklopu ojačevalnika (mislim, da je bil to Densen DM10 ali DM20).

Zanima me, kako je kaj danes s tem? Ali kdo resno in pogosto uporablja take demagnetizatorje? Ali res naredijo čudež na zvoku? Jaz na mojem sistemu nisem slišal ravno nekih razlik, morda bolj psihološko - v smislu: "Zdaj sem pa nekaj naredil in se sigurno mora poznati na zvoku in torej sigurno nekaj moram slišat."

Ali je kaj razlik med demagnetizatorskimi "skladbami" različnih proizvajalcev?

Zanima me še, kako je s temi demagnetizatorskimi "skladbami" pri lampaših? Ali (naj)bi od takega zvoka bolj profitiral lampaški ali tranzistorski ojačevalec?

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

Demagnetizatorji

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Avg 31, 2005 5:49 pm

Pred več leti sem za Delo & Dom testiral Gryphonov Exorcist, kasneje pa še XLO test & Burn-in CD, ki ima med drugim tudi demagnetizatorski zapis. Da ne ponavljam mojih takratnih ugotovitev, ti lahko ob priložnosti na Avdiofilski Klub prinesem kopije tekstov. Sicer pa svojega sistema na ta način že nekaj časa nisem "obdelal", se pa dobro spomnim, da so bili rezultati ob uporabi pozitivni in da je bil Exorcist bistveno bolj učinkovit kot XLO-jev CD.

PS/Hočeš "čudež"? Poskusi enkrat celotno kablovje sistema premazati z Nordostovo tekočino ECO3...
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a ak » Če Sep 01, 2005 7:08 am

Mare,

skušal bom priti na naslednji klub (7.9.05). Če res lahko, bi prosil za kopije testov.

Še vedno pa ne vem, ali naj bi recimo tranzistorski ojačevalec bolj ali manj proftiral od takega signala, kot lampaš. Če prav razumem, naj bi zadeva vplivala predvsem na permeabilne zadeve, torej recimo izhodni trafo in tuljave, ne pa na tranzistorje in lampe. A je tako al ne?

Premazat celotno kablovje? Misliš kontakte, v smislu čiščenja, a ne? :wink:

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Če Sep 01, 2005 9:40 am

Mislim da je bolj mislil staticni naboj na kablih.
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Če Sep 01, 2005 9:58 am

[quote="trancedeejay"]Mislim da je bolj mislil staticni naboj na kablih.

Tako je.
Marko Puš
 


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov