Napajalni kabli

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Sep 06, 2005 7:53 am

Evo, pa bo po poroki ostalo več denarja za plošče in HIFI.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Sep 06, 2005 8:58 am

[quote="administrator"]Evo, pa bo po poroki ostalo več denarja za plošče in HIFI.

Kam pa bom poj dal vse plošče? Denarja pa ne bo več, sedaj je še hčerki potrebno kupiti HI-FI(se je mau razvadla)...
iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a fotr » To Sep 06, 2005 2:26 pm

Še čestitke iz moje strani, morda bi se moral podpisovati že kot dedek, ampak se mi zdi tako patetično, sem pa to kar sem. J... ga vsi se starajo samo v naših glavah smo mi enaki
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Sr Sep 07, 2005 8:38 am

Hvala za čestitke, bomo na naslednjem srečanju kak šampanjec popili...
Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Sep 07, 2005 1:32 pm

Evo, še čestitke iz moje strani.

O razvajanju mladine s hi-fi-jem pa toliko:
dokler nisem imel DVD predvajalnika nad TV-jem, sem moji 2 leti stari frklji predvajal pravljice iz CD-jev preko hi-fi sistema. Potem sem enkrat probal dat njen CD v DVD predvajalnik in predvajat pravljico čez televizor. Pa se je frklja tako uprla, da ne - da moram pravljico dat na "muziko", kot ona reče mojemu sistemčku.

lp in vso srečo hčerki
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a jozevolf » Ne Sep 25, 2005 9:46 am

Še en prepis. Sicer malo pozno ampak vseeno:

Another question which I continually get asked is – “do after-market specialty power cords sound better with Bryston power amplifiers?”
There is likely to be 50 miles of cable and half a dozen or more transformers between you and the power plant generating the power that your sound system uses. It is unlikely, to say the least, that a power cord occupying the final six feet of that 50 miles can do anything positive to change the conditions of that power.

In fact, it is possible to do damage to power delivery, by restricting current flow. For instance, that would be the case if you had a power cord that was too thin for the power requirements of your amplifier. If on the other hand the power cord was much larger than necessary it would unfortunately be limited by outside factors, such as the size of the wiring in your walls, or outside your house.

It is also possible for a power cord to incorporate bandwidth-limiting components, to restrict the influx of RF or other contaminants to the 60 Hz waveform. It is not possible, unfortunately, to do this without restricting the flow of 60 Hz current to some degree as well. Most audio products, especially including Bryston audio components, contain internal circuitry designed to eliminate these contaminants within the power supply. They are designed to operate from an unrestricted source of 60 Hz current, and will actually work less well if the current is restricted from the outside.

In sum, it is certainly possible for a six-foot power cord to have an affect on the sound. It is not possible, unfortunately, for this change to be an improvement, at least in connection with Bryston products.

Bryston recommends that our customers do careful listening prior to spending what is usually a very substantial amount of money on exotic power cords.
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a zvocnik » Ne Sep 25, 2005 11:44 am

[quote="jozevolf"]Še en prepis. Sicer malo pozno ampak vseeno:

... especially including Bryston audio components, contain internal circuitry designed to eliminate these contaminants within the power supply.

In sum, it is certainly possible for a six-foot power cord to have an affect on the sound. It is not possible, unfortunately, for this change to be an improvement, at least in connection with Bryston products.

Bryston recommends that our customers do careful listening prior to spending what is usually a very substantial amount of money on exotic power cords.


torej?
lp
zvocnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Mar 06, 2005 12:31 am
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Sep 26, 2005 3:15 pm

Se strinjam, velikokrat se stvar še poslabša.

Namreč zvok postane bolj zaprt in počasen in to paše "agresivnim sistemom". Toda napajalne kable se da preiskusiti in sicer mogoče malce dalj časa. Toda prvo dobri povezovalni in zvočniški kabli in nato pazljivo poslušanje. Vendar, če vam sistem ne igra, gotovo ni vzrok v tem, da za izboljšavo potrebujete "specialne power kable".
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Sep 04, 2006 11:41 am

DCT-Deep Cryogenic Treatment

Oz. globoko hlajenje izdelkov izvaja firma FSA iz Velike Britanije. Kdor bere revije, je lahko prebral razliko med tretirano in netretirano Hadcock ročico- skratka izboljšava je kar precejšna.


Preko poletja je firma tretirala večino kablov ozvočenja in snemalnega studija " Astoria", ki je v lasti Dave Gilmourja. Večina glasbenikov ni mogla verjeti zvočnim razlikam. Ravno tako je bila velika slušna razlika na lampah za kitarske ojačevalnike.

Bomo še mi poiskusno poslali nekaj vzorcev v GB.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » To Sep 19, 2006 2:09 pm

Ko sem pred kakšnim letom zamenjal VSE napajalne kable, razdelilec in še vtičnico, me je mogoče od vsega najbolj lepo presenetil zanimiv pojav. Pred tem je phono sekcija pogosto zelo lepo lovila razne eksotične radijske postaje in prav noben recept proti temu ni pomagal. Po zamenjavi napajalnih kablov in ostalega pa ostaja samo "tiha tema". Četudi takšna zamenjava ob tem ne bi prinesla nobenih drugih pozitivnih zvokovnih premikov (pa je in to veliko!), bi bil popolnoma zadovoljen z investicijo.

Jaz sem zagovornik kakovostnih napajalnih kablov, slabše izkušnje pa imam z raznimi filterji, čistilci, generatorji in podobnimi napravami.
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a PSD » To Sep 19, 2006 2:37 pm

A morda veš - če bi/si pustil stare napajalne kable - pa uporabil le novo vtičnico in razdelilec - ali je lovljenje postaj tudi izginilo?
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » To Sep 19, 2006 3:23 pm

Tega nisem preizkusil. Vtičnica po moje k temu ni bistveno pripomogla, ker je lovljenje postaj izginilo še pred njeno namestitvijo.
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a PSD » To Sep 19, 2006 3:43 pm

No saj nanjo niti nisem računal ... Kvečjemu - a ima razdelilec noter tudi kak pasivni filter?

Mimogrede - pri prejšnjem setupu - si poskusil tudi postaviti phono stopnjo v faradayevo kletko - se pravi znotraj še enega metalnega ohišja/kletke?

Se spomnim leta nazaj - mi je prav tako en star receiver lovil neke eksotike, kadar je bil na line ali phono vhodu ... Ko je pa nekaj časa funkcioniral znotraj ene industrijske rack omarice - pa ji bil popolnoma neobčultjiv na take motnje ...
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » To Sep 19, 2006 7:04 pm

Razdelilec ima samo kakovostne vtičnice, kablovje, ohišje in polnilo.

Poglej detajle na: http://www.furutech.com/produ_2.asp?ProdNo=124

A tole lepoto spodaj bi ti dajal v kovinsko kletko...? :shock: :lol:

[url=http://album.email.si/foto/122031]Slika[/url]
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a PSD » To Sep 19, 2006 7:13 pm

Ne, ne bi je dal za stalno - samo zanimal me je efekt, če si slučajno probal ...

Se pa strinjam s tvojim vprašanjem - lepota, lepota ... :D
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov