bi-wire JMLabov

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

bi-wire JMLabov

OdgovorNapisal/-a marantz » Če Okt 06, 2005 1:33 pm

Moj sistem je sestavljen iz:

Marantz CD6000 OSE LE - player
Marantz PM7200 - intergrian ojačevalec
JMLab OPAL615 - samostoječi zvočniki,
VDH 102 mkIII - Interkonekti
VDH CS 122 - zvočniški kabli

Poslušam v glavnem jazz in tudi rock glasbo.
Soba je velika 15 m2.
Zvok sistema mi v glavnem odgovarja in sem zaenkrat zadovoljen, edino pri rock glasbi pogrešam malo več basa !?
Že nekaj časa razmišljam o Bi-wire-ingu JMLabov, saj imam doma terminiran Focalov kabel 2x4m, pa bi ga predelali na 2x2 za Bi-wire.
Ali bi po vašem mnenju s tem kaj pridobil, predvsem ali bi to kaj vplivalo na base ?
Ali za moj sistem priporočate kakšne druge kable, mogoče še subwoofer ali kakšne drugi upgrade!?
Hvala v naprej,
JMLab
marantz
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So Sep 24, 2005 10:05 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Okt 06, 2005 2:33 pm

Ali ste poskusili zvočnike postaviti malce bližje steni?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a marantz » Ne Okt 09, 2005 5:28 pm

[quote="administrator"]Ali ste poskusili zvočnike postaviti malce bližje steni?


verjetno steni za zvočniki !? problem je ker je za zvočniki zavesa (bolj tanka) za zaveso pa vrata (sicer težka lesena z majhnimi debelimi steklenimi kockami) čez skoraj celo steno !? bom poskusil !!
JMLab
marantz
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So Sep 24, 2005 10:05 am

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Okt 12, 2005 8:15 am

Sicer z bi-wiringom nimam nekih hudih izkušenj, ampak me pa zanima, kaj si mislil z "malo več basa". A želiš priti nižje z basom (da boš slišali recimo 16Hz zvoke), ali želiš glasnejši bas pri obstoječih frekvencah, ali želiš bolj definiran bas?

IMHO ti pri prvih dveh željah lahko konkretno pomaga samo subwoofer, pri zadnji pa so lahko dobri efekti tudi samo s kabli. Samo bi-wiring ti po moje ne bo prinesel mnogo niti na glasnosti niti na "nižini" basov (razen če bi zdaj uporabljal šodr kable, kar pa ni videti).

Lahko pa se seveda tudi motim.

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Sr Okt 12, 2005 10:16 am

Z bi-wiringom ne bos kaj prevec pridobil na basu.Gre samo za vprasanje kaksen frekvencni spekter pride iz ojacevalca, koliko nizjih frekvenc poberejo kabli in pa kako nizko lahko spilajo JM-labi. Tudi pri mojih zvocnikih se je zdelo da ni bilo dosti basa, pa sem ugotovil da obstajata dve verziji zvocnika. Sem dobil drugo tuljavo iz firme, ki je naredila ta zvocnik, prelotal elementa na kretnici in uala, bas je super.
Seveda se dosti pozna tudi s kabli. Jaz sem pri tamalih bookshelvih dobil dosti basa ven z UTP kablom, visoke pa mi je malo utisal. Tukaj bi bilo moznih vec stvari zato moras malo experimentirati
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a ak » Sr Okt 12, 2005 10:28 am

dobil dosti basa ven z UTP kablom


Matt, a govoriš o UTP kablu, ki se sicer uporablja za telefonijo in LAN mreže? Če je to - to se mi zdi zelo zanimiv eksperiment. Kabl je dejansko narejen za prenos informacij, samo da jaz ne bi niti pomislil na to, da bi ga uporabil kot zvočniški kabl. Morda za kako digitalno povezavo. Vsekakor pa ne za nekaj, kar mora prenašat dosti toka.

Pa si siguren, da si dobil ven "več basa", ali se ti je samo tako zdelo, ker je utišal visoke? Oboje je verjetno možno (saj ne, da bi ti hotel oporekat, samo firbčen sem)


lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Sr Okt 12, 2005 12:37 pm

HI
Meni se je zdelo vec basa in manj visokih. Je pa najbrz razlika kater UTP kabel se uporabi. Sicer nisem doma da bi pogledal, ampak moj je bil kabel s trdimi zilami CAT5(ne vem katere firme - Belden sigurno ne) katere sem na koncu samo zavil skupaj in zaspajkal(nic pletenje in podobne zadeve). Glede na to da stane meter okoli 50 sit ni prevec izgube ce vrzes kabel stran ali uporabis za kaj drugega. Sicer kabel ni nic kaj posebnega, kot marsikater 50krat drazji kabel, pri meni je na tamalih spilalo cisto ok.
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov