MULTIMEDIA SHOW

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a hi-end » To Okt 10, 2006 9:51 pm

Bilo bi dobro, če bi kateri od CopyCardovcev napisal kako se tak feferon uporablja.

PSD - upam da nisi uporabil insajderskih informacij 8)
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a VCC » To Okt 10, 2006 10:30 pm

[quote="administrator"]A je tudi DIY?


Seveda! Capiscum Anuum Sp., sorta Arbol, vzgojena pri VCCjevem bratu. Nekje med manj pekočimi je. Če bi prinesel Thai, Thai Golden, Thai Dragon, Habanero Yellow ali Habanero Red, potem bi vedelo igrati preostro :P
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Okt 11, 2006 10:54 am

[quote="Rogouc"]A smem najprej izvedeti, kakšna je nagrada? Upam da ne feferon... :P R :P


Kakšna nagrada? :mrgreen: Nagradno je samo vprašanje. :lol: :lol: :lol: Sicer pa ti tako ali tako ne bi imel pravice sodelovati, ker imaš profesionalne insajderske informacije. :lol: :lol:
Marko Puš
 
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » Sr Okt 11, 2006 1:34 pm

Bilo bi dobro, če bi kateri od CopyCardovcev napisal kako se tak feferon uporablja.

saj ni umetnost uporabe, pri tem gre bolj za umetnost posledic ali prebave
Seveda! Capiscum Anuum Sp., sorta Arbol, vzgojena pri VCCjevem bratu. Nekje med manj pekočimi je. Če bi prinesel Thai, Thai Golden, Thai Dragon, Habanero Yellow ali Habanero Red

jebe...ali vi iz vseh stvari doktorirate?? Še dobro da vsa ni kdo vprašal, kaj smo jedli pri Čadu, bi se mu od latinskih imen zmešalo! :lol:
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Sr Okt 11, 2006 2:21 pm

Pri Čadu smo jedli: :lol: :lol: :lol:

Za predjed je bilo na voljo Legumen vulgaris, caseus adulatio, caseus agnus ter piperis disrumpo, glavna jed je bila caro bovis, caro contero promiscus promuscuus, caro sus, pipers fervens, crustum panis in na koncu še dulcus, vse skupaj pa smo zalivali s kvalitetnim vinum domesticus. :lol: :lol: :lol: Nekaj takega... :lol:
Marko Puš
 

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Okt 11, 2006 2:45 pm

Pa smocorius cubicus- nekateri.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Okt 11, 2006 3:49 pm

[quote="administrator"]Pa smocorius cubicus- nekateri.


Ne smemo pozabiti tudi pripravkov iz Nicotiana Tabacum. :)
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a raketar » Če Okt 12, 2006 7:11 am

Reportaža z MULTIMEDIA SHOW Ljbljana 2006 na www.hificafe.net

Še malo duševne hrane:

Izlagač Stylos-Sys je predstvavio dva veoma interesantna i uz to veoma skupa proizvoda - DAC HAD (9000 evra) i USB DAC Styx (3000 evra), koji su bili deo veoma interesantnog sistema koji su činili Pioneer PD 5904 (kao transport), Pass Labs X2.5 preamp, PassLabs X150.5 power amp i na kraju kao posebna poslastica za mene – Avalon NP Evolution 2.0 zvučnici.
Kako je u ovoj sobi bila permantena gužva, osim čisto vizuelnog uvida u pomenute DAC-ove, jedino po čemu bi mogao da dodatno sudim o njima je zvuk koji se mogao čuti kod pomenutog izlagača – veoma detaljno, sa izrazito stabilnom i širokom zvučnom slikom (sa trodimenzionalošću kojoj je na momente ipak smetala akusitka i veličina sobe), tajmingom kome se nema šta prigovoriti, bez ikakvih ekstrema skoro u kompletnom spektru i za slušanje na duži vremenski period bez ikakvog zamora.
Bilo da je u pitanju bila klasika ili jazz (i to ne salonska varijanta, nego onako čist i sirov jazz, odnosno veliki sinfonijski orkestar) ova kombinacija je punila sobu muzikom i na momente se činilo da se ne zna da li slušamo živo izvodjenje ili je to ipak samo iluzuja živog izvodjenja.
Kada se pod crtu podvuče kojiko ceo sistem košta, cifra prelazi iznos od 15.000 evra. Koliki doprinos u toj celoj priči daju pomenuti DAC-ovi, moralo bi se naknadno proveriti.
www.hificafe.net
raketar
 
Prispevkov: 73
Pridružen: So Apr 02, 2005 9:50 am

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Če Okt 12, 2006 7:26 am

[quote="raketar"]
Bilo da je u pitanju bila klasika ili jazz (i to ne salonska varijanta, nego onako čist i sirov jazz, odnosno veliki sinfonijski orkestar) ova kombinacija je punila sobu muzikom i na momente se činilo da se ne zna da li slušamo živo izvodjenje ili je to ipak samo iluzuja živog izvodjenja.

:shock: :shock: :shock: Ups, neki slušaju i SIROV jazz :shock: :shock: :shock:
A veš, kaj pa se je meni naredilo, ko sem vrtel koncertni posnetek Boška Petroviča? Ravno sem ga zamenjal, ko vstopi neka oseba in vpraša, če smo v tej sobi vrteli zvok vibrafona ! Dober glas seže tudi na hodnike, kljub primerni jakosti. :wink:
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Okt 12, 2006 4:52 pm

Sirov jazz- a je to jazz z luknjami, ali poslušanje s starimi štumfi z vonjem ala najboljših francoskih sirov?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Okt 12, 2006 4:53 pm

Kaj sploh žene ljudi na sejme?

Torej, kako upoštevati in kako uporabne so vse te različne kritike zvoka na sejmu po različnih sobah. Sto ljudi sto čudi , toda vsekakor so zvoki v nekaterih sobah bolje ocenjeni in nekateri izstopajo. Kaj sedaj s temi informacijami in branjem po različnih forumih lahko zaključimo?

Da je večina aparatur zanič, da večini obiskovalcev doma cenejši sistemi igrajo bistveno bolje. Da je po tej logiki branje kritik in revij nateg, da aparature niso upravičene tistih hval. Da je torej branje revij brez veze, ker vse hvalijo in obiskovanje sejmov brez veze ,ker vse igra zanič.

Torej edino merodajno je poslušanje doma svojega sistema s katerim itak nismo v resnici zadovoljni. Zakaj pa se potem še pogovarjanje o avdiju in obiski sejmov ter želje po izboljšavah. Ali pa branje kritik, saj hvalam ne verjamemo , se ob tem naslanjati in verjeti različnim kritičnim anonimnim piscem po internetu.

Ali pa je mogoče problem v nas samih , da ne znamo izluščiti kaj je v vsakem zvoku dobrega in slabega ter kaj lahko vpliva na tak zvok. Ali je vzrok temu naše neznanje in premalo izkušenj? Ali pa enostavno vrhunski avdio zvok ni narejen in konstruiran po meri tiste glasbe ,ki je vam všeč?

Nekdo, ki je navajen, da ga njegova glasba pribije ob steno sobe, gotovo ne bo zadovoljen z pravilnim zvokom sistema, ki odigra violinski koncert v svoji čim bolj možni naravni obliki.

Ja porečete , vsak sistem mora igrati vso glasbo- se strinjam, ampak mogoče nekaj nekomu več pomeni kot nekomu drugemu in zato različna mnenja, okusi in konstrukcije naprav ter vpliv na ceno.

Seveda pa lahko ugibamo še dalje: Ali verjeti množici , ki ima v povprečju slabše avdio sisteme, kot pa manjši skupini tistih ki se bolje spoznajo in imajo boljše sisteme? Ali bodo res vsi imeli enotno mnenje?

Podvprašanje: Kateri je boljši glasbenik, tisti, ki ga izbere množica poslušalcev, ali tisti, ki ga ceni ozek krog strokovnjakov.

Po moje bi rekel, da tisti, ki ga je izbral ozek krog strokovnjakov. Če pa seveda, npr. ne bi bil izbran, pa bi dejal, da so strokovnjaki zafrustrirani glasbeniki, ki nimajo pojma ter začel nagovarjati množice, da bi me izbrale. No,a le v Soveniji.


Odg.: Druženje vseh, ki jih ta hobi zanima!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » Pe Okt 13, 2006 11:21 am

[quote="administrator"]Sirov jazz- a je to jazz z luknjami, ali poslušanje s starimi štumfi z vonjem ala najboljših francoskih sirov?

Hi hi, ja, včasih res spominja na smrdeče francoske sire, katerih vonja in okusa se moramo najprej navaditi in šele potem lahko uživamo.
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a fotr » Pe Okt 13, 2006 1:47 pm

kljub oboževanju francoskih sirov, je pa nekaj takih, ki me najbolj razveselijo, ko jih odnesejo z mize.
Precej podobno z določeno musko.
Lani (ali pa letos??) sem v Križankah poslušal Ornete Colmana ( a sem prov zapisal). najavljen je bil kot glasbenik, ki je premaknil meje poslušljivega v jazz glasbi. Za mene dosti čez, pa sem šel. Pa sem bil vesel, ker sem pred tem slišal Sun Orchestra.
Je pa tudi res, da mi je bil zvok v tisti "smrdeči" sobi kar všečen, le dolgo nisem zdržal. Pa prav zaprav še danes ne vem zakaj. A nisem imel časa, ali me je sčasoma kaj motilo, sama glasba to zagotovo ni bila.
fotr
mod
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Pe Feb 18, 2005 10:37 am
Kraj: Škrilje vas nad Igom

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Okt 13, 2006 2:00 pm

evo še ena CRO reportaža:

[url]http://www.audiopuls.hr/clanci/multimediashow2006.html[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a akacjan » So Okt 14, 2006 4:49 pm

Pozdravljeni
na nekaj hrvaških forumih sem prebral ocene našega sejma in videl,da skoraj vsi bez izjeme kritizirajo previsoko glasnost v sobah z Igorjevimi sistemi. Roko na srce, tudi jaz sem mu večkrat zatežil,da pretirava,ampak glej ga hudiča...v ponedeljek poslušam prvi koncert festivala Slowind na katerem je Alexander Lonquich igral Holligerjevo partito za klavir solo v dvorani Filharmonije. Sedel sem na balkonu in nisem mogel verjet svojim ušesom !! V dinamičnih špicah -bilo jih je kar veliko-bi namreč tudi Kante popustil. Tako glasnega in obenem polno barvitega klavirja še v življenju nisem slišal.Je pa tudi res ,da je Alexander huda faca.
lp
A.
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov