MULTIMEDIA SHOW

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Pe Dec 23, 2005 10:12 pm

[quote="akacjan"]Lahko mi verjamete,da slišite samo toliko, kot je slišal producent pri snemanju.Pa naj bo v taki ali drugačni dvorani,s takim ali drugačnim orkestrom.Seveda obstoja možnost,da se je pri snemanju producentu kakšen ton zamaskiral, ušel in skril v Sveti gral,ki ga išče audio pleme,ampak možnost ,da ga bomo našli je taka ,kot če bi verjeli ,da nam bo božiček prinesel novo komponento,ki si jo že leta želimo (pustimo se presenetiti)...


Hahaha, Aleš, ti si car!!!!! Ne, oprosti, malce sem se žaljivo izrazil. V bistvu sem hotel napisati - Ti si Car.

Torej zagovarjaš največjo vernost posnetku? Se pravi maksimalno ekstrahiranje tistega, ka je bilo zapisano, pa naj se pokaže v vsej svoji bleščavi ali pa smrdljavi? :P

Če je torej bistvena dobra ideja (filozofija), na podlagi katere je nekaj prepoznano kot dobro, a je potem možno tudi nekega T-ampa ali pa majhen Visaton zvočnik proglasiti kot nekaj takega (naj služi kot primer ne kot nekaj absolutnega), pa čeprav nobeden od teh dveh ni bil v osnovi namenjen udejanjenju neke superiorne ideje, ampak je bil kot tak prepoznan šele s strani uporabnikov šele ko je bil na voljo širim ljudskim množicam in med njimi usekancem, ki so si drznili pomisliti, da to pa niso samo plastične igrače za računalničarje in prenosne radiokasetofone?

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Dec 24, 2005 8:17 am

Jasno je , da moramo reproducirati tisto, kar je na posnetku. Ampak kaj vse sploh tam je pa itak ne vemo, dokler tega ne odkrivamo z boljšimi sistemi.
Zato je to edina možnost. Seveda pa to nima direktne povezave s tem, da ne moremo uživati v reprodukciji na različnih nivojih.
Včasih je nekaj manj bleščavo ne zaradi posnetkov( tako mogoče lahko mislimo), ampak se kasneje lahko izkaže, da je to bila le hiba našega sistema.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a akacjan » Ne Dec 25, 2005 10:22 am

Ne ,neeee,oprosti Rogoutz,slabo sem se izrazil.Pod idejo,sem mislil tisto glasbeno sporočilo ki nagovori tvoja čustva in katere jezik razumeš (ali pa tudi ne ) ne da bi bil za to izobražen.Sedaj,najlažje razumeš nekoga,ki ima lepo in dobro dikcijo. Ravno tako pa tudi nekoga ,ki ni ravno najbolj obdarjen s to veščino, pa vendar veš za kaj gre (žal je ravno slaba dikcija oz.artikulacija značilna za zelo pametne ljudi). Z filozofijo,pa naj bi se ukvarjala besedila,čeprav lahko včasih govorimo tudi o sami glasbi v zvezi s tem. Tukaj mi najhitreje padejo na pamet pesmi Borbe in dela npr.
vesel Božič vsem
Aleš
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a DaretovaSenca » To Dec 27, 2005 3:42 pm

[quote="akacjan"]Pozdravljeni
Mislim pa,da preveč komplicirate.V bistvu imate vsi po vrsti dosti premalo izkušenj z živim zvokom,ki bi vas utegnile tako zelo motiti,da v svojih sistemih ne bi uživali,če seveda nimajo prevelikih težav pri reprodukciji. Lahko mi verjamete,da slišite samo toliko, kot je slišal producent pri snemanju.Pa naj bo v taki ali drugačni dvorani,s takim ali drugačnim orkestrom.Seveda obstoja možnost,da se je pri snemanju producentu kakšen ton zamaskiral, ušel in skril v Sveti gral,ki ga išče audio pleme,ampak možnost ,da ga bomo našli je taka ,kot če bi verjeli ,da nam bo božiček prinesel novo komponento,ki si jo že leta želimo (pustimo se presenetiti)...

Aleš, pa si delal že kdaj s producentom, ki je bil avdiofil ? Meni je izraz producent tako tuj, poglej npr, Rudy Van Gelderja, ki se je imel za snemalca. Njegov zvok je zaščitni znak založbe Verve(stari jazz), prepoznaš ga zelo hitro in to v pozitivnem smislu. Tip ni eksperimentiral z N-mikrofoni in mešalkami, ampak z dvema, ki ju je vgradil v steno ali pa v neke lesene naprave. Skratka trudil se je posneti ŽIV zvok, ki ne prenese nadaljnih obdelav- se pravi brez producentovega dela. No ja, v njegovih časih so muzkontarji znali igrati, obvladali pa so tudi dinamiko.

A si za to, da vas enkrat posnamem (SLOWIND) v ustreznem prostoru?

lp Iztok
DaretovaSenca
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jun 30, 2005 6:39 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Dec 28, 2005 9:00 am

Živijo!

[quote="DaretovaSenca"]
Aleš, pa si delal že kdaj s producentom, ki je bil avdiofil ? Meni je izraz producent tako tuj, poglej npr, Rudy Van Gelderja,


RVG posnetki so carski. Imam enih 8 plat Jimmyja Smitha, nekaj Granta Greena, nekaj Larryja Younga, ki jih je posnel RVG.
Mater, takrat so znali snemat, pa ziher niso bli audiofili, ampak so vedli, kaj delajo. Enako kot recimo Decca Legends (slavni Decca tree mikrofonski setup).
[quote="DaretovaSenca"]A si za to, da vas enkrat posnamem (SLOWIND) v ustreznem prostoru?

Kdo pa ve, ti ali SW, kaj je ustrezen prostor :D

Ajde momci, uživajte, jaz grem v Sarajevo na čevape!

Vid
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm
Na vrh

OdgovorNapisal/-a akacjan » Sr Dec 28, 2005 12:32 pm

Hoj Iztok

ja, dvakrat sem imel posla z snemalci , avdiofili in producenti v eni osebi.Prvič,ko smo snemali CD z kvintetom v Philadelfiji in drugič na koncertu v Kanadi.Prvi tip je imel samo ogromno štango na kateri je imel stereo mikrofon,mali predojačevalec ,ki ga je sam naredil in dva medija -hard disk in DAT.To pa zato ,da je posnetek ziher, če se nekje kaj zaserje ima še vedno drugo šanso.V Kanadi nas je pa snemal legendarni Stanley Liepschitz.Da je on legenda sem zvedel šele doma. Žal ti moram povedati ,da oba posnetka nista nič posebnega .V bistvu ne poznam nobenega dobrega posnetka pihalnega kvinteta,mogoče zato ker sta fagot in horn tako svinsko zajebana za posnet. Če bi nas hotel ti posneti,bi moral temeljito poznati prostor kjer bi snemali.Tega časa pa ti nimaš,da bi se s tem zajebaval.Sicer pa zadnja leta snemamo CDje samo še v živo na našem festivalu.To imamo raje.
lp
aleš
akacjan
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 10:29 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Sep 06, 2006 4:29 pm

SLOVENSKI HI FI SEJEM na kateremo bo vse, kar je pomembno na področju avdia in videa bo:

6-8 OKTOBER 2006

MULTIMEDIA HI-FI SHOW

M HOTEL LJUBLJANA

Več:

[url]www.multimediashow.net[/url]

Petek: 12-19
Sob: 10-19
Ne: 10-16
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Sep 09, 2006 9:17 am

HIFI sejmi

Namen je jasen. Promocija avdio tehnike. Organizator zasluži z organizacijo sejma. Proizvajalci in uvozniki promocijo avdio izdelkov. Obiskovalci, da bodo videli in slišali kaj je novega.

Toda ali je res samo to? Ali ni poleg tega zraven še kaj drugega? Npr., kako nekateri obiskovalci ( in razstavljalci ) kar tako, počez kritizirajo skoraj vse kar je razstavljeno. Od slabega zvoka, do brezzveznih postavitev. Kaj te aparature sploh delajo tukaj? Toda njihov namen ni dobrohotna kritika kot taka, ampak lastna promocija svojega znanja, češ poglejte to in to je slabo in le to je mogoče pogojno dobro. Poglejte, kako jaz sam to vse obvladam. Le samo mene poslušajte, pa bo! Pridružite se mi!

To kaže na več stvari. Na neznanje ali » preveliko znanje«- saj je vseeno. Vendar to ne deluje v »olimpijskem duhu« važno je sodelovati in s tem dvigovati zanimanje za boljši avdio in posredno s tem zanimanje za širitev avdio hobija in razširjanja poslušanja glasbene kulture. To so ljudje, ki samo izkoriščajo avdio podobno kot vera …..za lastni……

Ja, to so » resnični ljubitelji« avdia, ki pa promovirajo le sebe in svoj avdio.

Le kaj si o takšnem pristopu mislijo ljubitelji glasbe in začetniki zanimanja za avdio? Ko pa le slišijo negativne kritike na drage aparature, ki bojda igrajo zanič. Da je večina proizvajalcev slabih, da nimajo pojma, da trgovci in razstavljali nimajo pojma, da tudi drugi kritiki in avdio revije samo hvalijo izdelke in je zato težko izbrati dobre komponente.

Ali ni potem normalno, da tak človek začetnik gre v prvo trgovino in si kupi poceni glasbeni stolp. Saj igra dobro za svoj denar, pa še zajebati se ne more. Z dragim avdiom pa je zaključil za vedno. Mogoče gre na sejem vsakih pet let, pogledati kaj je novega.

Zato moramo vsi imeti pozitiven odnos do dobrega zvoka, aparatur, proizvajalcev, forumov, revij,DIY, trgovcev in s tem razširjamo krog in potencialni krog ljubiteljev dobrega zvoka reproducirane glasbe.

Vsi skupaj pokažimo novincem, kaj lahko daje poslušalcu in glasbi boljša reprodukcija le te!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a trancedeejay » Če Sep 14, 2006 4:17 pm

Na www.multimediashow.net poteka nagradna igra za brezplacne vstopnice :D
Have a nice Day

Matt
MUSIC IS THE KEY
trancedeejay
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To Mar 29, 2005 6:28 pm
Kraj: Kranj

Sejem

OdgovorNapisal/-a VCC » Če Sep 14, 2006 5:18 pm

Copycardovci BOMO sodelovali tudi letos!

Predstavili bomo (vsaj) dva sistema, v enem sistemu bo igral tudi gramofon.
Sistema bodo sestavljale močno predelane (CDPji, stikalni ojačevalniki) ali pa komponente, razvite popolnoma od začetka.
Na področju zvočnikov si lahko letos obiskovalci obetajo nekaj še večjega kot lani.

Ker se bomo CCjevci za sisteme sproti dogovarjali, naj točne postavitve ostanejo skrivnost.

Veselimo se obiska.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Okt 03, 2006 6:50 pm

kopiran iz rubrike avdio sejmi:

Na MULTIMEDIA SHOW Ljubljana 2006 v STYLOS SYS sobi igra:

končna stopnja:
PASS LABS X150.5 (2x150W)

predojačevalec:
PASS LABS X2.5

ožičenje:
WIREWORLD

zvočniki:
AVALON NP 2.0
NOLA Viper I* mogoče

izvor zvoka:
PRENOSNI RAČ. preko WINAMP predvajalnika ter ASIO4ALL drajverja ter USB izhoda
PIONEER CD predvajanik kot pogon

DA pretvornik:
STYLS SYS-HAD PCM DA Converter
SYLOS SYS-STYX USB DA Converter (NOVO!!!!)


NA voljo samograditeljem bo tudi ponudba TANGBAND zv. enot.

UPAM, DA BOSTE UŽIVALI V SLIŠANEM ZVOKU!

LP, Igor
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Okt 03, 2006 6:55 pm

Soba Kuzma d.o.o.: 1. nad 105:

Izvor:
Kuzma Stabi SD gramofon
Kuzma Stogi reference 313 ročica ( NOVO)
KC- REF odj. doza

gr. predojačlevalnik:
ZANDEN 1200 cevi ( NOVO)

int. ojačevalnik :
ASR Emitter ll exlusive- blue version ( NOVO)

zvočniki:
NOLA Viper l ( NOVO)
AVALON NP 2.0 ( NOVO)
Cardas kabli
Kuzma stojalo
Ebenovinasti klamp ( NOVO)

VABLJENI!

Plošče-mogoče!
CD izvor- mogoče?
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Okt 04, 2006 9:00 am

Copycard - soba 102

Predstavili bomo dva sistema, ki bosta sestavljena iz kombinacije komponent:

Izvori:
Technics SL-PG 340A - modifikacija Mk. VI
Marantz CD63-SE - modifikacija Mk. XII
Kuzma Stabi S - Stogi S - KCref (edina neoskrunjena in kupljiva komponenta v sobi)

gramofonski predojačevalnik:
MCCC Zero 2.0 (MC predojačevalnik z 0 ohm vhodne impedance)

Ojačevalniki:
SVCC 3.0 (dvojni mono - 2x 56 W)
VCC 1.0 (2x 25 W)
DIY Zen+BOZ kombinacija - passlabs DIY
T-Amp CC modifikacija Mk. III

Zvočniki:
Open baffle s Saba 12x8 pogonskimi enotami in Permadyn magneti
Širokopasovni Voight Pipe s Tangband ali Visaton enotami (FRS8M, FRS8)
Širokopasovni BR z dvema Visaton enotama v omarici

Ostalo:
KonstruCCto nosilci za akustični tretman sobe
SCChroeder difuzor
SimetriCC 3.4 kW ločilni transformator za omrežno napetost
CC kablovje
En kup dobro razpoloženih osebkov, ki si nadejajo kvalitetnih debat in prijetne družbe.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a VCC » Sr Okt 04, 2006 1:51 pm

Copycard - soba 102

DODATNO! (kar sem pozabil) :oops:
Ostalo:

Kanelura - ŠtampArt design - miza za komponente

KonstruCCto nosilci za akustični tretman sobe
SCChroeder difuzor
SimetriCC 3.4 kW ločilni transformator za omrežno napetost
CC kablovje
En kup dobro razpoloženih osebkov, ki si nadejajo kvalitetnih debat in prijetne družbe.
LP; VCC
VCC
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Mar 13, 2005 5:28 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Okt 07, 2006 7:43 am

LJ avdio sejem je bil že včeraj zelo živ.

No, zvečer pa smo se razstavljalci dobili na večerji pri Čadu in omizje je štelo 41 avdio osebkov.
Ker imajo tam ob petkih glasbo nam je duet za dobrodošlico odpel kaj drugega kot Noro- Come away..... Ja, ne da se uiti trušču sejma.

Kaže, da je sejem letos najboljši in največji in najrazličnejši do sedaj.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov