Zvo?niki Merlin

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

Zvo?niki Merlin

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Okt 21, 2005 7:06 am

Živijo,

med potepanjem po internetu sem na AudioAsylum-u že nekajkrat naletel na (skoraj histerično) dobra mnenja o zvočnikih firme Merlin

[url]http://www.merlinmusic.com/main.htm[/url]

Zanima me, ali jih je že kdo od vas slišal? Kakšno je kaj splošno mnenje o firmi in njenih zvočnikih? Kako bi se obnesli v primerjavi z recimo JMLabi ali SonusFabri pri podobni ceni in cevnih ojačevalcih?

Na njihovih straneh pravijo, da je tudi mali zvočnik (ki je v mojem cenovnem razredu), kljub 87dB občutljivosti, idealen za cevne ojačevalce, ker ima visoko in stabilno impedanco.

Mnenja?

Hvala lepa,
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a hi-end » Pe Okt 21, 2005 7:59 am

Za model VSM lahko rečem da bi glede na vgrajene driverje bil lahko zelo dobra izbira. Vgrajene so komponente od ScanSpeaka in pa Dynaudio Esotar D330/A visokotonec, ki je bil vgrajen tudi v SF Extrema. Ti dve enote sta velikokrat osnova za vrhunski zvok, vendar vse je stvar okusa in realizacije, zato se brez slušnih testov tak zvočnik ne kupuje - no vsaj po mojem menju. Če ti je všeč zvok SF potem verjetno ne boš kaj dosti zgrešil.
LPL.
Uporabniški avatar
hi-end
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Jun 27, 2005 2:08 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ak » Ne Okt 30, 2005 6:57 am

[quote="hi-end"]... zato se brez slušnih testov tak zvočnik ne kupuje - no vsaj po mojem menju....


Ja, seveda ne. Samo, kje ta zvočnik slišati?

Vem, da morda ne sodi v tole temo, vendar si na tak način dejansko omejen pri izbiri na tiste komponente, ki jih imajo prodajalci dejansko na zalogi (ne tiste, ki jih zastopajo ali prodajajo). Tu se ti pa izbor močno skrči.

Ker sam nimam časa hodit po vseh sejmih (sploh ne po svetu), ne je zanimalo, ali je kdo od udeležencev tega foruma že slišal te zvočnike in kaj misli o njih. Vem, da to nikakor ni isto, kot slišati jih na svoja ušesa, je pa vseeno bolje kot samo prebrati divje ocene na internetu.

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto


Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov