CD-HDCD-SACD drugi?

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Dec 14, 2005 6:39 pm

No, razlika je kupiti CDP za en sto jurjev ali nekaj sto jurjev. Toda, če neki CDP igra najboljše od vseh( poceni ali dragih CDP- predelanih ali ne)v nekem sistemu, še ne pomenti da bo ta CDP najboljši tudi v bolj ambicioniznih( resnih) sistemih. To je bilo bolj za premislek ,ko se bo kupoval cenejši CDP, ki ga vsi hvalijo! Pač preiskus v svojem sistemu!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Dec 16, 2005 2:25 pm

Še malo razvoja dogodkov....

v Big-Bangu sem se dogovoril, da mi dajo na testiranje hkrati tri Marantze in sicer

cd7300 - "red book" CDP
dr17 - naj bi imel predvajanje tudi HDCD, pa še cd-je snema
sa8400 - CD + SACD predvajalnik

Ko jih dobim in pretestiram, se pa malo oglasim...

lp
ak
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a ak » Pe Jan 20, 2006 7:44 am

Evo zaključka mojega iskanja CDP-ja (toliko, da zaključim temo):

V BB dejansko nisem mogel dobiti DR17, ker so ga imeli samo na papirju, fizično pa ne (administrativna napaka...)

Dobil pa sem na terstiranje CD7300 in SA8400 in sicer za dober mesec. Ker sem dobil iz popravila tudi svoj stari CD63MkII, sem tako primerjal tri CDP-je (OK, 2xCDP in 1xSACDP). Poslušal sem pa marsikaj, od Dire Straitsov, pa Santana, JohnColtrain, Alison Krauss, Enya, Bernsteina, Pavla Uršič Kunej,..itd

Stari CD63MkII je po tokratnem popravilu igral na vseh mojih ploščkih, zvokovne razlike med prej in po popravilu pa nisem opazil.

CD7300 je takoj iz škatle (bil je popolnoma nov) igral...kaj naj rečem...porazno. Nobene glazbe, plehek zvok, basa nobenega,...skratka katastrofa. Imel sem občutek (tako po zvokovni strani kot po občutki konstukcije predalčka in mehanizma za vstavljanje ploščkov), da gre samo za prešminkan cenejši CDP izpred desetih let. Po kakih dveh urah igranja pa se je začel pobirati in pridobival na kvalitetah. Samo, moram priznati, da tudi po dveh tednih igranja nisem imel občutka, da je že priplezal do kvalitete zvoka mojega starega CD63MkII. Zvočna slika nikakor ni hotela postati zvočni oder, imel sem občutek, da CD7300-tki enostavno manjka "jajc", da bi spustil konkretno glazbo iz sebe. Ima pa tale mašinca zanimivo funkcijo, ki je nisem bil pri CDP-jih navajen in sicer "pitch" kontrolo. Zadeva je zanimiva prvih 10 sekund, ko se igraš s hitrostjo vrtenja ploščka in dobiš podobne efekte kot če vinilko vrtiš na napačnih obratih, uporabnosti pa nisem ugotovil. Za kako fino nastavitev se mi zdijo koraki kontrole pregrobi.

SA8400 je bil čisto nekaj drugega. Takoj iz škatle (tudi ta je bil nov) je že imel nekaj boljši zvok kot stari CDP. Tudi konstrukcija se mi zdi bolj "konkretna", predalček za ploščke teče čisto drugače kot na starem CDP-ju ali pri CD7300-ki. Po nekaj dneh uigravanja pa je SA8400 gladko povozil oba CDP-ja, tudi starega (da o CD7300 sploh ne govorim). Nimam občutka, da toliko na srednjetonskem področju, kot predvsem na basih, ki so na SA8400 bolje definirani in pa na jasnosti visokih tonov (razni triangli, činele, šum ozadja...). Občutek imam, da bolje odigra tudi vse, kar je zaigrano na akustični kitari, klavirju ali čelu.

Pri CD7300 in SA8400 je izpadla kontrola glasnosti na daljincu. Dokler sem še imel ojačevalec brez daljinca bi me to precej motilo, saj je bila ta kontrola dobro nadomestilo za regulacijo glasnosti iz kavča. Sedaj imam daljinec tudi na ojačevalcu, tako, da me pomanjkanje regulacije glasnosti na daljincu CDP-ja ne moti.

Pa še ena slaba stvar se je zgodila pri kreiranju novih Marantzev: prešli so iz "krampastega" segmentnega prigazovalnika na eleganten matrični prikazovalnik. Težava je v tem, da sem včasih iz kavča lahko prebral vse podatke na krampastem segmentnem prikazovalniku, na novih matričnih pa nisem v stanju prebrati ničesar. Tukaj bi se Marantz lahko potredil in dal možnosti dveh prikazov - ali majhen prikaz vseh detaljev ali pa velik prikaz samo bistvenih podatkov. To bi se mi zdelo bolje, kot pa funkcija postopne zatemnitve prikaza.

Zaključek: kupil sem SA8400 (surpise, surprise), CD7300 je romal nazaj v trgovino, CD63MkII pa bo uporabljen v sekundarnem sistemu, ki počasi nastaja.

lp
AK
Uporabniški avatar
ak
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po Mar 21, 2005 7:29 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a PSD » Pe Jan 20, 2006 4:48 pm

Kar se tiče 63mkII vs CD7300 - večkrat sem že zasledil mnenje ljudi, ki so delali direktno primerjavo, da je stari rod Marantzovih CDPjev glasbeno bolj všečen od sedanje linije.
Tudi zato je ob možnosti dodatnega tvikanja stara garda še vedno dokaj cenjena na 2nd hand trgu ...
En lep dan
PSD
mod
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Če Jun 02, 2005 1:46 pm

Prejšnja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov