CD ali DVD ali SACD

avdio-sem so premaknjene tudi vse stare teme

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Apr 01, 2005 4:33 pm

Ja, debate so res v duhu te podteme: zelo različna mnenja na različne "formate" do pristopa reprodukcije zvoka.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a jozevolf » To Apr 26, 2005 6:49 pm

Zanimiv intervju: [url]http://www.bryston.ca/newsletters/91_files/vol9_iss1.pdf[/url]
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Sr Apr 27, 2005 9:18 am

[quote="jozevolf"]Zanimiv intervju: [url]http://www.bryston.ca/newsletters/91_files/vol9_iss1.pdf[/url]


Ja, zanimivo. Tudi sam sem prišel do podobnega zaključka, kot je opisan na koncu intervjuja - digitalni ojačevalniki so superiorni analognim v prodročju pod 1kHz. Se pravi, da so predvsem primerni za poganjanje subwooferjev, ali pa eventuelno nižjesrednjetoncev v aktivnih zvočniških sistemih. V tem področju štejejo samo njihove prednosti, slabosti pa še ne pridejo do izraza. Digitalni ojačevalci po mojih izkušnjah zvenijo precej okorno v visokih frekvencah in dobrim analognim še niso kos.

Nisem pa vedel, da imajo ojačevalci take probleme z reprodukcijo DSD zaspisa. Doslej tega še nisem opazil. DSD je kar se mene tiče superioren čemurkoli, tudi stružnici. :P

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a Dare Rutar » Če Apr 28, 2005 9:01 am

[quote="Rogouc"][quote="jozevolf"]Zanimiv intervju: [url]http://www.bryston.ca/newsletters/91_files/vol9_iss1.pdf[/url]


Ja, zanimivo. Tudi sam sem prišel do podobnega zaključka, kot je opisan na koncu intervjuja - digitalni ojačevalniki so superiorni analognim v prodročju pod 1kHz. Se pravi, da so predvsem primerni za poganjanje subwooferjev, ali pa eventuelno nižjesrednjetoncev v aktivnih zvočniških sistemih. V tem področju štejejo samo njihove prednosti, slabosti pa še ne pridejo do izraza. Digitalni ojačevalci po mojih izkušnjah zvenijo precej okorno v visokih frekvencah in dobrim analognim še niso kos.

Nisem pa vedel, da imajo ojačevalci take probleme z reprodukcijo DSD zaspisa. Doslej tega še nisem opazil. DSD je kar se mene tiče superioren čemurkoli, tudi stružnici. :P

Rogouc


Na papirju je DSD sigurno superioren, kako je pa v praksi? Kaj si pa poslušal, s čim si primerjal da tko misliš?
Dare Rutar
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Sr Mar 30, 2005 10:48 am
Na vrh

OdgovorNapisal/-a jozevolf » Če Apr 28, 2005 10:09 am

Še en intervju: [url]http://sound.westhost.com/cd-sacd-dvda.htm[/url]
jozevolf
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 31, 2005 1:43 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Če Apr 28, 2005 9:05 pm

Dare Rutar napisal/-a:Na papirju je DSD sigurno superioren, kako je pa v praksi? Kaj si pa poslušal, s ?im si primerjal da tko misliš?


Emmm, ja, standarde med seboj je najlažje primerjati na predvajalnikih, ki vse to znajo brati. To sem poslušal na enem Onkyo multiplayerju (ne vem oznake, je bi pa to predlani najdražji model). Primerjal sem s Telarcovimi platami - ?ajkovski: 1812, ki je posneta v vsem možnih formatih, ta druge 'vseformatne' plate se pa ne spomnim. V stereo na?inu razlike še niso bile tako velike. CD je napram SACDju igral zelo 'na debelo', z nekako neprijetno izbuljenim višjesrednjetonskim spektrom. DVD-A je bil sicer boljši kot CD, ni igral tako na debelo, niti niso srednji 'ven štrleli', se pa ni mogel primerjati z SACD zvo?no sproš?enostjo in zra?nostjo, poleg tega pa so pri DVD-A hoteli it visoki malo na živce. Šok je bil multikanalni SACD. To je pa res za dol past. Ta zvok nima prav nikakršne zveze s surround zvoki ali DVD ve?kanalnimi posnetki. Zvok je bil povsem pristno dvoranski in je za?el risat dvorano, v kateri je bilo delo posneto v vseh dimenzijah. Glasovom zbora se je dalo slediti 'po stropu' ko so se mi zlivali za hrbet. Noro. Prvi? se mi je zgodilo, da sem bil pri poslušanju posnetka tako naježen, kot na živem koncertu. Ko sem preklopil nazaj na stereo, je bilo huje, kot ?e stereo preklopiš na mono... :(

Aja, stružnica. No, saj stružnica fino špila. Nikakor ji ne morem o?itati umetnosti (neživljenskosti) zvoka, kot je to pri CDju in deloma po mojih izkušnjah tudi pri DVD-Aju, ima pa zvok z vinila vedno koloriran zvok. Žal. Manjka mu CDjevske korektnosti. SACD pa združuje LPjevo življenskost in CDjevo nepopa?enost. Kaj ?eš boljšega. Škoda edino, da se SACD nikakor no?e prijeti in se zna zgodit, da bo crknil... :(

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am

OdgovorNapisal/-a Rogouc » Če Apr 28, 2005 9:06 pm

[quote="jozevolf"]Še en intervju: [url]http://sound.westhost.com/cd-sacd-dvda.htm[/url]


Tale inženir pa po moje tele svoje teorije malo po blatu pa po pesku za lase vlači. Tip očitno sploh ne razume, kako zadeve funkcionirajo.

In zanimivo zraven navaja Jana Erica Pearsona (šef založbe Opus3), ki da edini dela res superiorne posnetke na SACDju, ki pa jih na DVD-A ni za dobiti. Inženir bi si moral prebrati kak intervju z Jan-Ericom. Slednji ob pojavu in preizkušanju novih formatov iz zapriseženega uporabnika lampaškega kolutarja postal zaprisežen uporabnik SACD rekorderja in na kolutarja sploh več ne snema (prej je na kolutarja delal masterje in potem dal presnemavat na inferiorne formate). Edino ta je močno posekal kolutarja, ostalo (96/24 bit ter 192/24bit) ga ni prepričalo.

Rogouc
Rogouc
 
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Mar 31, 2005 7:02 am
Na vrh

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » To Nov 29, 2005 8:32 am

Za mene najboljši zvok iz komericalnega digitalnega formata in to s CD gramofona:

ZANDEN-Japonska: v bistvu je konstrukcija zelo poenostavljena. Toda, tako transport, kot konverter imata vsak svoje ločeno lampaško napajanje. Ravno tako je mehanska konstrukcija zelo dobra. Cena je zelo visoka, toda to ni bistveno.

Bistveno je to ,da je očitno možno dobiti iz običajnega CDeja več kot se misli.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Sr Mar 08, 2006 5:45 pm

V kratkem dobim nov CD player (Bluenote), ki naj bi veliko obetal. Ko ga slišim bom kaj več povedal-napisal.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 20, 2006 6:28 pm

CDP Bluenote model STIBBERT, ima dve lampici 6922. Lahko se uporabi tudi ECC88 ali 6DJ8.

Prvi vtisi: zvok zelo miren, prostorski- 3D, lahko poslušljiv, nima pa take velikosti in odprtosti kot LPP.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

Prejšnja

Vrni se na HIFI 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov