Kuzma zanimivosti

Aktualne novice s področja novih izdelkov in zastopstev.

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jan 01, 2007 2:03 pm

No, če nekaterim ni znano. Me ne bo od 6.1.2007 do vključno 14.1.2007( LAS VEGAS-CES-pa ne obisk igralnic!)
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Jan 13, 2007 10:23 am

CES 2007:

Mogoče bom malce kasneje preko vikenda napisal kaj več. Vrnil sem se včeraj pozno zvečer iz Vegasa in bom seveda še nekaj dni trpel jetleg( in seveda stres hrupno neonsko impozantnega svetlečega Vegasa).

Toda sejem je bil zelo uspešen in je potrdil veliko zanimanje za avdio in iz prve roke sem slišal toliko pohval o Kuzma izdelkih.

Male sobe so cca 9x5m in smo imeli dva sistema v eni sobi. Elite Audio Video zastopa za USA poleg Kuzma še Plinius,Nola, Muse ,ESS,Arcici, HAHN.

Mali sistem:
Stabi S+Stogi S+KC 1
Plinius integrirec 2x100W
Plinius CD
Muse DVD
Nola Viper 1A
Nola kabli
Arcici stojala
Velika večina obiskovalcev( da se razumemo- US dealerji) ni mogla verjeti, da tako poceni sistem lahko igra tako dobro.

Veliki sistem:
Stabi XL+Air Line+KC 4
Plinius phono
Plinius pre
Plinius power( 2x 300W?)
Plinius CD
ESS( delajo se v Nemčiji) cca 18.000 EUR
Nola& Eichmann kabli
Arcici stojala

Tukaj smo par zagrizenih lastnikov najdražjih gramofonskih kombinacij prepričali ,kaj daje od sebe Kuzma kombo. Bilo je zelo veliko občudovalcev in veliko ljudi mi je čestitalo za zadnji test v TAS in priznali, da jim je v čast , da so me spoznali- evo malce hvale ampak, tako je bilo.

Kaj je KC 1 in KC 4: predstavili smo nove Kuzma odjemne doze narejene na Japonskem( ZYX) za nas na OEM osnovi. Ravno tako smo prikazali VINVAC- čistilno napravo narejeno ekskluzivno na Kitajskem za Kuzma.

PS: evo slikce iz Stereophile bloga :

Slika


ESS technologies zvočniki:model AMT 1 Tower
[url]http://www.audio-intl.com/en/index.html[/url]

[url]http://blog.stereophile.com/ces2007//index3.html[/url]
Zadnjič spremenil kuzma2, dne Po Jan 15, 2007 9:49 am, skupaj popravljeno 3 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

CES 2007

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Jan 13, 2007 5:05 pm

CES 2007 avdio utrinki

Večino časa prebijem v naši demo sobi. Če ostanem tam srečam večino obiskovalcev. Če se sprehodiš po hodnikih srečaš mnoge. Seveda pa običajno obiščem nekaj sob- pač tiste, ki me zanimajo in so blizu in če se najde čas.

V sosednji sobi je bil v sobi NOLE postavljen Viper Reference z Lector Cd playerjem, novim CJ Art 3 predojačevalnikom in zelo dragimi Western Electric mono bloki! Zvok je bil zelo zelo impresiven!

Ray Kimber je demonstriral štirikanalni zvok z mnogo Passi in ogromnimi SoundLabi( cca 3 m visokimi) 8 komadov skupaj- po dva na kanal. Zvok zelo lifelike na pleh muziki in zboru . To so bili štirikanalni master posnetki iz harddrivea- zadnji par zvočnikov je dodajal samo ambient. V dar sem dobil 4 CDje z njegovimi posnetki.Žal sem jih potem pozabil vzeti v naši sobi s seboj.

Magico je demonstriral njihove največje zvočnike- mislim, da vsak ima 300 kg iz aluminijastega ohišja. Ko sem prišel v sobo mi je njihov glavni tehnik čestital za Kuzma izdelke! Zvok preko neznanih japonskih ojačevalnikov je bil impresiven toda popolnoma brez barve- vse je zvenelo precizno, lifeless. Verjamem, da imajo potencial.

Kolega mi je omenil, da novi Rockport zvočniki igrajo fenomenalno a žal ni bilo časa za obisk.

Žal je bilo to vse od zvoka. Obiskal sem še Crystal cables( firmo vodi bivša žena lastnika Siltech- priznana pianistka) v zvezi z izdelavo kablov za notranje ožičenje ročic. V kratkem dobim vzorce.

V sobi Critical Mass Systems sem si ogledal podloge in njihovo velikost za eventualno podporo za Stabi XL. Glavni konstruktor je bil vesel obiska in se mi je zahvalil za moj interes.

Niso manjkali npr. fantje od Avantgarde, Vive,saj srečaš vsaj 100 ljudi, žal nekatere le na vsakih nekaj let in to pozabiš.

Srečam Kuzma distributerje iz Vel. Britanije, Nemčije, Grčije, ter seveda Kitajske, Filipinov , Tajland,...

Fremer je ravno dobil v roke verzijo svojega DVDja z nasveti za analogiste dubliranega v nemščino.Kmalu bo izšel test Stabi XL& Air Line v Sterephile reviji mi je dejal- komaj čakam, ker nikoli nič ne izda preje vsebine.

Wes Philips je naredil fotke za blog, ko držim čistilno napravo,....

Večerja ob 30 letnici Conrad johnsona je bila v prekrasni restavraciji v Belaggio hotelu ob pogledu na jezero, kjer je vsake pol ure vodni ognjemet ob glasbi.

Urednik nemške revije LP je pokazal CD in dejal naj si ga ogledam. Vzamem CD ven in ga obrnem- na drugi strani je bil vtisnjen s črno plastiko odtis plošče z brazdami in v CD škatlici je bil priložen tudi adapter( zmanjša odprtino na premer osi gramofona) , da lahko ta CD na pravi strani predvajaš na gramofonu . Posnetek ima 3 minute in je slab, a vendar pravi ANALOGNI&DIGITALNI disc.


Srečaš mnogo ljudi ,predvsem takih, ki imajo zelo drage in dobre sisteme. Ljudje vprašajo marsikaj in jim nato odgovarjaš. Npr. lastnik Verdier gramofona in Schroeder ročice me je spraševal ,kako to, da nimam podprtega krožnika z magneti. Zakaj ne uporabljam DC motorja, ko pa vsi pravijo da mirneje in bolje teče. Zakaj ne uporabljam togega traku kot nekateri prozvajalci ali DIY entuzijasti. Zakaj se krožnik ne vrti tako točno kot direkt pogoni. Razložil sem mu vse, zakaj mislim, da je Stabi XL narejen kot je, z jermenom kot je, zakaj več AC motorjev, zakaj ležaj brez magnetov , zakaj tangencialna ročica s togim zračnim ležajem,….. Skratka nič kaj mu nisem bil prepričljiv. Je pač eden tistih, ki ima , kar ima in mnogo prebira različne analogne forume in DIY strani in s tem si je pač ustvaril mnenje kako naj bi bili najboljši gramofoni narejeni.
Prosil pa je, če lahko sliši svojo ploščo preko velikega sistema. Bila je ena od plošč Holy Cole z mnogo basa in ostalimi inštrumentki in njenim glasom. Po končanem demu pride šokiran k meni in prav , da sploh ni verjel, da je vse to na plošči tako, kot je sedaj to prvič slišal. Vprašal sem ga , ali ima sedaj tisto, kar sem mu preje razlagal sedaj kakšen pomen. Izdavil je samo veliki YES in se zahvalil za demo.

Srečal sem tudi Steve Bartelsa, predsednika Island Records Group, ki je bil vesel, da me končno spozna, kajti je ponosni lastnik Stabi Ref& Stogi Ref gramofona. Za tiste, ki vas zanima malce več kdo je to, pa poglejte v posebni post na HIFI>Nosilci zvoka.

Toliko zaenkrat!

PS: Za širše množice je sedaj skovano novo ime za vrhunski zvok:

HD Audio

Skratka: High Definition Audio, ki bo mogoče pomagal razumeti mlajšim za kaj gre!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Ne Jan 21, 2007 9:36 am

Audio Federation reportaža:CES 2007
Veliko slik in malo komentarjev, toda konec koncev so to le trgovci in ob slikah označijo katere firme zastopajo. Toda s njihovim komentarjem o zvoku velikih MAGICO zvočnikih se strinjam.Več na HIFI straneh-link audio sejmi.

CES 2007:floor 29: novi MBL,Pioneer,.....

Soba 29-117:
Kuzma,Plinius,ESS, Nola:
[url]http://www.audiofederation.com/hifiing/2007/CES2007/report-1000/high-end-audio/ces/the-tower/floor-29/wing2/index.htm[/url]

Slika
Kuzma Stabi XL+Air Line+KC4

Slika
Kuzma Stabi S+Stogi S+PS+KC1

Slika

Slika

Room 29-117
Zadnjič spremenil kuzma2, dne Po Feb 12, 2007 3:30 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Jan 22, 2007 11:19 am

V zadnji številki revije TA 169 je test odjemne doze London Reference, katero mnogi smatrajo za najboljšo dozo kar jih je. Zaradi pozitivnega odčitavanja brazde je glava malce bolj občutljiva na prah in uparjevanje z ročico je bolj problematično. Toda J. Valin je ugotovil, da se odlično obnese v Air line( je bila uporabljena za test) a ne "paše" v Walker tangencialno zračno ročico!
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Jan 25, 2007 5:41 pm

še ena slikca SUITE 1302 s THE SHOW 2007 v Vegasu letos
Atma Sphere, Classic Audio, TRi-planar, Kuzma turntable:

Slika

več:[url]http://www.audiofederation.com/hifiing/2007/CES2007/report-1000/high-end-audio/the-show/part2/index.htm[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Feb 01, 2007 4:36 pm

Slika trenutnega avdio sistema J. Valina:

[url]http://photos.lam.ws/popular/3/109358115#109358115[/url] večja slika
Slika
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Feb 09, 2007 4:22 pm

Glede na to, da nekateri trdijo da revijam ne verjamejo- sicer ne vem komu pa bi. Toda, komu pa potem, samohvalam?

Npr. začetna poslušanja najcenejše Kuzma KC 1 odjemne doze v Stabi S&Stogi S kombinaciji ( ja, narejena je na Japonskem s strani ZYX za nas) so me presenetila. Tako dobre MC glave pod 1300 EUR ne poznam! Polna cena je 650 EUR, v Sloveniji pa bo stala cca 400 EUR( MC, 0.48mV izhoda). Karakter je tak kot vrhunske MC glave in me stalno preseneča lahkotnost in 3D prostornost zvoka. Minusi- škoda ker ni dražja! Na razpolago bo čez 4 tedne!

PS: Lažem, ker KC 2 bo stala 1100EUR oz. v Sloveniji samo 690 EUR, a je še nisem preiskusil. Toda saj ni važno, gotovo je boljša za 72.50% od KC 1.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Feb 17, 2007 3:47 pm

THE SHOW 2007 LAS VEGAS:

Slika
Tri-planar room: Stabi Ref s Tri-planar ročico!


CES 2007:The Venetian 29th floor

Slika
Elite Audio Video room: Stabi XL+Air Line+KC 4
Slika
Elite Audio Video room: Stabi S+stogi S+KC 1
Slika
Elite Audio Video room: ESS speakers
Zadnjič spremenil kuzma2, dne So Feb 17, 2007 5:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » So Feb 17, 2007 4:07 pm

Saj vem- imate že poln K....CES2007 , pa vendar:

Great Rooms Missed that T.H.E. ShowJanuary 11th, 2007 — By Wayne Garcia
Updated Tri-Planar Tonearm


It’s a pity that T.H.E. Show’s now isolated location at the St. Tropez Hotel did not get more visitors this year. Even if it is a long trek from the action at the high-end’s new digs at the Venetian, there were many excellent products to be seen.

A highlight for me was found in a terrific sounding room comprising Classic Audio Reproduction’s latest horn-loaded speaker, Atma-Sphere tube electronics, and the Kuzma Stabi Reference turntable outfitted with latest iteration of the classic Tri-Planar pickup arm. The most obvious improvement is found on the main post, where an easy to read VTA gauge allows users to effortlessly tweak and repeat a cartridge’s vertical tracking angle. A review of the new model will appear soon. Price and availability not known at press time.

Več:[url]http://www.avguide.com/features/ces07/high-audio.php[/url]
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Mar 12, 2007 1:29 pm

V sobotni prilogi časopisa Dnevnik(10.3.07) je članek o Franc Kuzmi v rubriki Fenomeni.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

en avdio dan

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Če Mar 15, 2007 2:09 pm

Tipičen delovni dan FK( Kuzma d.o.o.).

Seveda je danes malce drugače kot včasih. Ko si mlajši lahko bistveno več stvari delaš naenkrat. Zato so dandanašnji delovni dnevi malce drugačni kot so bili včasih. Predvsem je manj ( oziroma skoraj nič) aktivnosti na področju zastopanja in prodaje avdio opreme v Sloveniji. Otroci ( že preko dvajset let starosti) so sicer doma, a jih skoraj nič ne vidiš.


Sreda 14.3.07
Pisarna je kar v domači hiši in zato je preskok iz kuhinje s jutranjim čajčkom v pisarno zelo hiter in sem običajno tam pred sedmo uro( 6.50). Pobiranje jutranjega Dela iz nabiralnika, pregled emajlov, ki so se nabrali in med odgovarjanjem nanje, poskušam še prebrati Delo. Vem, da so jutri plače in je potrebno zagotoviti da je na računu dovolj sredstev za vsa izplačila. Toda, to je šele jutri, danes moram le pobrati plačne liste pri knjigovodkinji. Sredstev je dovolj, drugače pa bo šlo stanje v minus – saj ne bo prvič.

Prvi emajl ni nič vzpodbuden. Stranki z Air line ročico nagaja kompresor mi piše Gaudios. Tlak je v redu, se ne greje, deluje brez težav, a sliši se čuden ropot. Odgovorim, naj poskuša podrobneje dognati kje ropota. Če se že pojavi problem, se običajno ali pregreva, ali ne daje dovolj visok tlak. Ne pa brez težav- da slučajno se ne dotika kakšne omare.
Naslednji emajl je naročilo Air Line ročice iz Združenih Emiratov. Želi ožičenje z Nordost kabli in želi zvedeti rok dobave. Grem v proizvodnjo vprašat , kako je z izdelavo ročic. K sreči sestavljamo novo serijo in v tej fazi je enostavno vgraditi drugačne žice in jih imamo na zalogi, a kablovje pa bo seveda potrebno še izdelati in dodati balansirane XLR konektorje. Odgovorim, da bo rok dobave dva tedna. Naredim predračun in ga pošljem, ter oddam naročilo v proizvodnjo.

Naslednji trije emajli so povezani z forumom- v glavnem prijave novih naročnikov s strani reklamnih strani, ki jih pobrišem.

S kitajskim partnerjem je dogovor o dobavi Kuzma odjemnih doz v zaključku in jih bom imel tukaj v začetku aprila. Istočasno dobim informacijo, kje se trenutno nahaja pošiljka čistilnih naprav Vinvac, ki je že na poti.

Švedski distributer sprašuje kdaj gre njegov Stabi XL na pot. Odgovorim, po dogovoru kot je na predračunu. Tedaj se spomnim, da še nisem poslal ( ker nisem še dobil) podatkov o pošiljki za Norveško, ki je odšla letalsko pred nekaj dnevi. Norveška ni EU in roba gre skozi carino in dobiš dokumente z nekajdnevno zamudo. Klic na špedicijo mi da številko tovornega lista in emajl je hitro napisan s podatki ( št kosov, teža in letališče, ter AWB).

Branje emajlov zmoti telefonski klic. Kliče me zastopnik iz Indonezije, ki pravi naj dodam njihovemu naročilu od včeraj, še vse prevozne stroške. Pregledam naročilo ( 90 kg) , klic na Interevropo in povedo mi koliko bo to stalo ( prevoz, skladiščenje, izvozni dokumenti, zavarovanje,dodatek na gorivo,…) 200 EUR. Popravim predračun, ga pošljem in naredim zaznamek v zvezi z načinom pošiljanja robe.

Kupec iz ZDA je poslal emajl in sprašuje, kako se montira Graham ročica na Stabi ref gramofon. Odgovorim, da zelo enostavno, samo mora imeti tako ploščico, ki ima Graham izrez. Toda, ker ni povedel kateri tip Graham( stari ali novi), mu povem, da imamo na zalogi oba izreza( stari- SME izrez, novi- Graham 2.2). Ter naj se samo obrne na našega zastopnika v ZDA.

Zbrišem še nekaj reklamnih emajlov.

Kupec iz Slovenije sprašuje za nasvet katero glavo kupiti. Bom odgovoril malce kasneje.

Grem v proizvodnjo, da se dogovorimo kaj je danes nujno. Nič takega, gramofon za Švedsko bo danes testiran in zapakiran. Odgovorim, če bo to do 13 ure gre še danes ven , drugače pa jutri dopoldne. Potrebno bo prepeljati nekatere dele od enega kooperanta do drugega. Veliko delov kroži med tremi kooperanti za strojne operacije, tremi, ki opravljajo ročna dela ( precizne ročne obdelave in sestavljanja) ter kooperantom, ki anodizira aluminij in seveda končnim barvanjem. Dele je potrebno obvezno zaščititi med prevozom, da se ne poškodujejo.

Danes se moramo dogovoriti o spremembi načina vpetja XL motorja- dodali bomo vzmet, ki bo s spodnje strani držala motor in zmanjšala pritisk na ležaje. Izdelava ohišij motorjev je v tej fazi, ko je potrebno vnesti spremembo- če ne sedaj, pa čez pol leta, ko bo nova serija naokrog. Odločitev pade, da sedaj. Stvar je enostavna- potrebno je le izprazniti prostor pod motorjem in tam se bo vstavila posebna vzmetna podložka, ki se normalno uporablja za pred napetje krogličnih ležajev premera 50 mm. Da ne bo kaj narobe s serijo, se bo najprej naredila sprememba le na dveh stolpih. Ker so bili nekateri deli slabo pobarvani smo jih razbarvali in se jih lahko odpelje do strugarja, ki jih bo lahko brez težav vpel v stroj in naredil spremembo.

Običajno grem naokrog po 10. uri in zato prosim, da se pred malico 10 kg težki kosi medenine zapakirajo in dajo v avto. Istočasno bom odpeljal 10 kos klampov S na črno barvanje. Ti naj bi bolje »pasali« k črnimi Stabi S gramofonom.

Ura je 8.45 in sedaj lahko preletim časopis. K sreči je mir s telefoni. Še preje prižgem avdio sistem. Rad bi kasneje še malce testiral različne žičke za ročico.

Pozvoni telefon in rezkalec pravi, da za tisti del prototipa nove ročice, kjer je rezervoar za olje, nima ene mere. Priznam, ko rišem prototipe ali dodatne spremembe, so risbice res bolj površne. Ugotoviva, da je na istem mestu kot pri prejšnjem prototipu, pritrdilna odprtina premera 3.2 mm, a ker je bila ista je nisem vrisal.

V Delu nič novega, tečaj EUR:$ je stabilen. Na mizo dobim listek iz proizvodnje, kjer piše naj naročim aluminij za krožnike za XL gramofone. V računalniku poiščem zanje naročilo, količina je enaka , spremenim datum na predlogi , preverim, kam se dostavlja na razrez in pošljem naročilo dalje. Kopija pa gre v proizvodnjo za evidenco. Aluminij prihaja iz Nemčije in dobava traja vsaj 30 dni.

Preizkušamo novo lepilo za mate, ki bo omogočalo ponovljivo snemanjem mata s krožnika. Ugotovimo, da imamo samo pet minut časa , da mat nalepimo na krožnik. Če čakamo dalj časa, postane ovalen- ne za veliko, a vidi se, ko se krožnik vrti s matom. Poskusili bomo še drugače. Zato bomo delati obrez mata po tem, ko je lepilo že namazano. Sama proizvodnja teče normalno. Naročila za Grčijo in ZDA bodo pravočasno končana. To pomeni , da z vsemi težavami, a na njih smo ( so ) že vsi navajeni. Če ni nič izstopajočega, naj mi ničesar ne povedo: No news- good news!

Pregledam forum in nič novega. Na novice na angl. in slovenskih straneh internetnih strani še ne bom dal novice o tem, da imamo novega zastopnika za Francijo, ter da bo v aprilski številki Stereophile izšel test Stabi XL gramofona.


Na TR vidim, da je kupec vplačal avans za Proac zvočnike. Potrdim naročilo v tovarno. V proizvodnji uporabljamo kar precej akrilnega stekla. Toda, še nikoli nismo uporabljali ulitega iz Italije. Zato naročim vzorec v Merkurju, da bomo lahko testirali kako se obdeluje na CNC strojih. 40x40 cm velik kos debeline 10 mm bo ravno pravšnji.

V emajlu me nekdo sprašuje ,če mu lahko povem kje bi dobil iglo za njegov Sansui gramofon. Potegnem ven katalog ASWO in igla je res tam. Svetujem mu naj se obrne na njih v MB.

Za ozadje si dam ploščo na gramofon , da se sistem malce »ulaufa«- mogoče bo malce kasneje res čas za poslušanje oz. testiranje kablov. Na ročici so štirje različni kabli: bakren, dva srebrna in en srebro& zlato.

Kličejo me iz Ubiqa v zvezi z nekim naročilom, ki pa še ni prišlo. Verjetno bo v petek.

Preverim, kakšen je status naročil robe iz tujine. Še vedno čakamo kroglične ležaje iz Vel. Britanije ( zaloge je še za dva meseca- toda dobavni rok je 6-8 mesecev), tudi ebenovino iz Tanzanije čakam že od novega leta. V kratkem bo izšel test »klampa« v nemški reviji in povpraševanje se bo gotovo povečalo. Urednik je navdušen nad njim sem izvedel par dni preje. Poklical me je in spraševal, zakaj je klamp razrezan. LP kar snamem z gramofona.

Malce se še poglobim v risbe in prototip rešitve v zvezi z novo ročko in sicer, kako se bodo speljale žičke mimo ležajev mi je še vedno všeč, predvsem, ker bo zveza razstavljiva. Vendar še vedno nimam rešitve , kako bi se izvedlo ležišče za podporo cevke. Obstoječa stara rešitev na Stogi ref mi ni preveč všeč- saj res , stara je 25 let. Toda, čaka me še ogromno dela na prototipu, preden se bo šlo v izdelavo 5 kosov ročic in nato poskusno redno proizvodnjo. CES Jan 2008 se približuje- karto že imam, toda ali bom imel nov izdelek- ne vem še.

Čas čaja in malice okoli 10 ure. Seveda pri meni je to enostavno, grem samo eno nadstropje višje.

Dealer iz Južne Afrike ( Valve audio) sprašuje, če lahko montira Stogi S ročico na Avid gramofon namesto Rege RB 300? Pošljem mu protractor po emajlu s pozicijo izreza.

Preverim, če bomo danes poslani Air line ročici popravili Kondo pin konektorje. Te žičke je od vseh najtežje »cinati«. Namreč stranka čaka, a kaj, ko nam ni poslala pinov in žičk dva meseca. Toda, jutri ali vsaj najkasneje do konca tedna, bo šla ročica že na pot.


Preden grem , še naročim kompresorje iz Italije. 110V-oltne še imamo, a 230V mi zmanjkuje. Dobavni rok je 60-75 dni.

Hitra pošta dostavi lepilo Loctite iz BTS-ja. Poštar pa te dni običajno prinese le račune in propagandni material. Večina avdio revij je že prišla za feb&marec, a jih še ni bilo čas prebrati, le prelistati.

Po faksu dobim potrdilo o dobavi aluminijastih okroglih profilov iz Merkurja- tega samo oddam v proizvodnjo za evidenco.

Včeraj sem dobil lampe iz Japonske za Zanden in ne vem, kdaj jih bo čas zamenjati- mogoče danes popoldne? Za čuda nobenih težav na carini.

Odpravim se naokoli . Danes nimam veliko. Mogoče odpeljem še avto na pranje. Predhodno še v pisarni preklopim preusmeritev na mobilni avto telefon.

Najprej do strugarja XL motorje z risbico poskusnih sprememb, nato bom še na davčno oddal plačne liste. Pri strugarju »predebatirava« kaj je za narediti, ter koliko se mudi, nato še poberem dele za ohišja ležajev za S gramofon. Od tu gredo na ročne obdelave in nato na nikljanje. Ravno tako je pripravljen vzorec stolpa za XL gramofon, za prozorno lakiranje pri novem barvarju. Imam srečo, da je vse v bližini in kranjski promet ni niti blizu tako gost kot v LJ.

Pokliče me rezkalec in pravi, da bi bilo dobro, če bi pri pokrovčku škatlice za škatlo za RCA konektorje na ročici, povečali debelino aluminijaste pločevine iz 3 na 4 mm.
Ja, res je to boljša rešitev in lažje je narediti prostor za ugreznitev vijakov in posredno bo s tem možno boljše pritrditi škatlico na gramofon ročico ali samo stojalo.

Borut mi sporoči po telefonu, da so pripravljeni vijaki za prevzem v trgovini KAMM , tja se odpravim in še spotoma skočim v avtopralnico. Ko potujem skozi pralnico razmišljam, kako naj Stogi ref 313 dolgo ročico montiram na Stabi ref. Vse bolj mi je všeč ideja o VTA stolpu z nekakšnim balkončkom, ki bo omogočil, da bo ročica še vedno nekje v zunanjih mejah gramofona navkljub povečani dolžini. Toda spodnji del bo potrebno spremeniti in drugače speljati kable. Moram to izrisati v merilu. Rešitev je podobna rešitvi pri novi ročici.

Zopet emajli: angleški distributer me prosi, naj čim preje pošljem kupcu plastenko silikonskega olja in rezervni jermen, ker jih nima več na zalogi- vzamem dele v proizvodnji in takoj zapakiram oblazinjeno kuverto in vnesem v računalnik dobavnico.

Imam potrjen datum dobave za Proac zvočnike- so na zalogi. Preko interneta uredim plačilo.

No, potrebno je preveriti kaj se je zgodilo z vijaki ,ki so bili poslani na črno nikljanje v Radomlje. Nikakor jih v firmi ne najdejo. Upajo, da jih bodo popoldne.

12.30
Prvič nam dela nekatere dele novi rezkalec in je potrebno vnesti nekaj popravkov na CNC risbah za izdelavo ročice, ki jo delamo že 25 let- ja, vedno je nekaj novega.

Ob sredah običajno skočim na hitri obisk do staršev v Britof. Starejši avdiofili se ga gotovo spominjajo- veliko jih je bilo v osemdesetih letih tedaj pri meni na demu. Toda že od leta 1992 sem na obstoječem naslovu. Spotoma oddam še pošto. Telefonski klic me zmoti sprašujoč, če želim računalniško izobraževanje.


Pavza za kosilo med 14 in 15 uro.. K sreči noben klic ni zmotil samega kosila. Namreč klice preusmerim domov. Ob 14. 50 sem že v pisarni.

Nemški zastopnik pa sprašuje po telefonu ali lahko dobi ob obisku čez teden dni vzorec odj. doze KC 1 ter mogoče dve ali tri Air line ročici. Odvrnem, da moram preveriti, kako je z zalogo.

Emajl iz Dunaja: Kateri ojačevalec bi najbolje odgovarjal JM Lab Mezzo Utopijam v programu Conrad Johnsona. Odgovorim, da čim močnejši, on ima trenutno SET. Veliki basovci navkljub dobremu izkoristku zahtevajo pravo kontrolo.

Preden Borut zaključi za danes, dorečeva, katera rešitev bo najbolj optimalna za rešitev problema napačne izvrtine pri novem rezkalcu- zamik luknje in povečan premer ( ki še ni bila dokončno izvrtana) pod kotom bosta rešila problem. Namreč efektivna dolžina ročice bi bila 230.5 mm- saj ni veliko, a naj bo vsaj v osnovi točno, ki mora biti 230 mm.

Tel. dogovor z g. A. v zvezi z obiskom. Žal mora ime ostati anonimno.

16.00 Lotim se poslušanja sistema in sicer me zanima razlika dveh novih srebrnih žic: Nordost Vallhalla in Crystal cable. Hitro poslušanje zopet ne da zmagovalca med njima. Crystal ima nekako večjo prostorsko globino, Nordost pa je bolj precizen in širok stage. Toda mogoče je potrebno optimizirati VTA za vsak kabel posebej, mogoče obrniti fazo- Crystal mi zveni boljše z obrnjeno fazo napram Nordostu. Preveril sem žice in niso napačno priključene. Prav čudno. Poskusim priključiti drugačno napajanje na gramofon in zvok je bolj agresiven navkljub uigranemu in teoretičnemu boljšemu napajanju. Zvok je v kontroli boljši, a je agresivnejši. Ali slišim bolj pravilno odigran signal, ali pravi karakter srebrnih kablov ali pa napajanje igra slabše? Potrebno bo malce več poslušati različne glasbe in dati temu čas. Toda, končni zvočni rezultat je vseeno zelo dober. Moram preizkusiti še standardni Cardas in naš standardni srebrni kabel. Ampak danes za to ni pravi dan. Žal pri Zanden phonu ne morem spreminjati loadinga odj. doz. Imam le dva različna vhoda, toda na low gain je zvok boljši. Mogoče bi zmanjšal damping na prototipu ročice- toda le v vertikalni smeri. Ne, danes se mi ne da več eksperimentirati.

Kasneje pričakujem še par emajlov iz ZDA. Ura v Kaliforniji je sedaj okrog 8 zjutraj. Grem pogledati v proizvodnjo- fantje so sicer že odšli, kako tečeta dva XL gramofona, ki se običajno » ulaufujeta« 48 ur. Izgleda vse normalno, preverim, če so pripravljene prave napetosti in pravi izrezi za ročice.

Pošljem emajl v ZDA naj mi potrdijo način, kako želijo, da pošljemo pošiljko čistilnih naprav v ZDA- direktno iz Kitajske ali iz Hong Konga ter ali DHL( dražje) ali aircargo( cenejše).
Emajl: izmenjava mnenj med nekaterimi distributerji in proizvajalci o nekaterih distributerjih, a jih tukaj ne bom omenjal- je pa povezano z evropskim tržiščem. Takšne informacije so zelo koristne o ocenjevanju partnerjev.

Spomnim se , da še nisem vnesel zadnjih popravkov v navodila za Air line ročico v zvezi z dodatnim ventilom na kompresorju. Tekst je v angleščini in je že lektoriran, le vnesem ga. K sreči je le par stavkov in se postavitev strani nič ne spremeni. Še pošljem popravek po emajlu k urejevalcu internetnih strani, kjer se nahajajo navodila v »pdfju«.

Vnesem še virmanska plačila za plače za jutri in ura je skoraj 18.00 in zunaj je jasno in toplo z lepim pogledom na Storžič, Krvavec, Kočno in Grintavec.. Usedem se na teraso za par minut.
Z ženo greva v LJ v kino: Pisma iz Iwo Jime. Saj je do tam samo 35 minut vožnje. Toda predstava je ob 18.50.

Po vrnitvi hiter pregled emajlov. Nič iz ZDA samo nekaj informacij iz foruma ter vprašanje Mr. Rohera iz firme Thorens, če bi Kuzma delal ročice na OEM osnovi za njih. Vprašam za kakšen cenovni rang in količino? Verjetno jih zanima kakšna poceni ročica, kar pa mi ne moremo izvesti. Ampak lepo je biti vprašan, mar ne!
Spomin se vrne v leto 1972, ko sem pri prijatelju prvič slišal HIFI avdio sistem s Thorensom in moja sanjska želja je bila nekoč imeti tak gramofon.

No, jutri zvečer je še koncertni abonma v CD. Mislim, da Sibelius. Grem gor.

PS: to je nastalo iz današnjih beležk.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

TAS 171

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Mar 30, 2007 9:48 am

V zadnji številki revije TAS 171- USA so reportaže iz CES 07. V njej je slika Kuzma Vinvac čistilne naprave- str 43 ter na strani 66 je slika Stabi Ref+ Triplanar s podpisom to je Teres gramofon...
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

test Stabi XL gramofona

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Pe Mar 30, 2007 12:28 pm

Stereophile- USA April 2007: M. Fremer obširno testira gramofon Stabi XL in Air Line.
V tej številki so seveda tudi Recommened components in v A klasi sta Stabi XL ter Stabi Ref gramofona ter seveda Air Line.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

OdgovorNapisal/-a kuzma2 » Po Apr 02, 2007 12:29 pm

Nemški in švedski zastopnik sta mi že čestitala za odličen test.
FK
kuzma2
 
Prispevkov: 1707
Pridružen: Pe Mar 11, 2005 3:22 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Kuzma d.o.o. novosti 2005-2013

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov