Komentarji o prispevkih na drugih forumih

kaj ste prebrali v revijah, forumih, izrazite svoje mnenje..

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih-AK

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Okt 07, 2016 2:36 pm

AK FORUM:
Oktober 5, 2016: Najboljši citati HIFI....

Citira se, da je Italijanski reviewer B. Moroni ocenil Dynavector XX glavo kot eno najboljših v začetku 90 letih medtem in pravi da so jo američani grajali in da nimajo pojma in naj raje verjamejo nam italijanom ki vemo kaj je dobro- vsaj tako piše v tem prispevku.

No pa sem pobrskal revije in revija Stereophile poleti 1989 ocenuje v dveh prispevkih nekaj najboljših glav tistega časa: Dynavector XX-1, Krell KC 200, Madrigal Carnegie 2, Rowland, Spectral,Grado in v tem tekstu Arnis Balgavis smatra Dynavector XX za eno najboljših in daleč od tega da bi bila slabo ocenjena. Torej ali je napaka v prispevku ali pa italijanski novinar ne zna angleško.

PS: Dynavector XX-1 sem tedaj tudi sam uporabljal v začetku 90 let in je bila tedaj to moj izbor.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o drugih forumih-AK FORUM-čiščenje Lpjev

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Nov 10, 2016 9:48 am

Ak FORUM - čiščenje LP plošč z ultrazvokom

Nov. 10. 2016- tema: Čiščenje LP plošč- OPOZORILO!

Kot veste zagovarjam da je edini pravi način čiščenja plošč u ultrazvokom. Toda ko berem prispevek na AK, gledam slike in DIY napravo za čiščenje LPjev me skrbi to, da ultrazvočna banja nima regulacije moči ultrazvočnega pranja. Po sliki sodeč se pere na polno moč na 37 stopinjah ( krivljenje plošč?) 15 minut.

Takšen način pranja zna poškodovati plošče. Pri uporabi Kuzma RD kit sistem priporočamo nižjo temperaturo v območju pod 35 stopinj C ter čas max 15 minut a moč ultrazvoka je nastavljena na 50% moči. Večina banj nima te regulacije in polna moč zna poškodovati brazde predvsem na visokih frekvencah.

Tako, da smatrajte da ste bili opozorjeni in več si o tem preberite na Kuzma web kjer je v navodilih opisan celotni postopek ultrazvočnega čiščenja.

Franc Kuzma
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a Marko Puš » Pe Nov 11, 2016 12:39 pm

Nekoliko sem skeptičen tudi do gneče plošč v banji. Nekateri uporabniki poročajo o slabših rezultatih, če je med ploščami manj kot 3-5cm razmaka, ker naj bi bila kavitacija zato neoptimalna.
Marko Puš
mod
 
Prispevkov: 196
Pridružen: To Feb 24, 2009 5:18 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji o drugih forumih-AK FORUM-čiščenje Lpjev

OdgovorNapisal/-a Les Rockets » Pe Nov 11, 2016 1:00 pm

administrator2 napisal/-a:Ak FORUM - čiščenje LP plošč z ultrazvokom

Nov. 10. 2016- tema: Čiščenje LP plošč- OPOZORILO!

Kot veste zagovarjam da je edini pravi način čiščenja plošč u ultrazvokom. Toda ko berem prispevek na AK, gledam slike in DIY napravo za čiščenje LPjev me skrbi to, da ultrazvočna banja nima regulacije moči ultrazvočnega pranja. Po sliki sodeč se pere na polno moč na 37 stopinjah ( krivljenje plošč?) 15 minut.

Takšen način pranja zna poškodovati plošče. Pri uporabi Kuzma RD kit sistem priporočamo nižjo temperaturo v območju pod 35 stopinj C ter čas max 15 minut a moč ultrazvoka je nastavljena na 50% moči. Večina banj nima te regulacije in polna moč zna poškodovati brazde predvsem na visokih frekvencah.

Tako, da smatrajte da ste bili opozorjeni in več si o tem preberite na Kuzma web kjer je v navodilih opisan celotni postopek ultrazvočnega čiščenja.

Franc Kuzma


Spoštovani g. Kuzma,

najlepša hvala za vaš prijazen komentar.
Že pred samo sestavo moje nadgradnje sem natančno prebral vašo PDF datoteko z uporabniškimi navodili za vaš sistem, posebej sem bil pozoren na temperaturo in čas obdelave.
Slike vzporednega foruma morda rahlo zavajajo, saj gretja tekočine sploh ne uporabljam, pričnem pri sobni temperaturi, ko pa temperatura le-te vsled procesa kavitacije naraste malce čez 30 stopij Celzija, pa naredim premor, da se tekočina ohladi oziroma ne narašča več.
Moja naprava sicer nima regulatorja moči generatorja ultrazvoka, vendar ob upoštevanju dveh dejstev, da gre za 360W "moči" ultrazvoka in kar 10 litrski volumen tekočine v banjici smatram, da kavitacija ni prehuda.
Tudi razmak med ploščami je v času čiščenja približno 7-8mm, kar je po mojem prepričanju povsem dovolj za neoviran "pristop" vode, saj, če prav razumem, kavitacija deluje v vse smeri.

Lep pozdrav, Les Rockets.
Les Rockets
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Nov 11, 2016 9:12 am

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Nov 11, 2016 1:09 pm

Zdravo,

Pomembno je da se stvar preizkusi- najprej na manj pomembnih ploščah. Toda nastopi še vedno vprašanje ali so plošče 100% Ok, predvsem če se predvajajo oz. testirajo v vrhunskih sistemih. Pri večini čistilcev ni podatka o sami moči ultrazvoka ter je težko ugotoviti kdaj je ni preveč. Vem, da so nekateri ugotavljali, da so plošče imele manj visokih tonov ko so uporabljali UZ banje na polno moč.

Kot sem dejal, potrebno je biti previden. Namreč boljše banje bolj kontrolirajo pogoje temperature, razporeditev enakomerne moči UZ v banji, ipd............in končna kontrolirana moči je "bolj ziherl"!

lp
F.

PS: preizkusil sem tudi najbolj primeren detergent za pranje občutljive plastike firme ELMA, pa se ne obnese, ker se sliši prasketanje v brazad. Problem se je rešil s ponovnim UZ pranjem v destilitrani vodi brez deteregenta a po moje je boljše brez pralne tekočine.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih- AK-FRANC KUZM

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Dec 06, 2016 8:05 am

Audio Kontakt: 5.12.2016- Franc Kuzma..... gramofoni

Komentar: Tomahawk
"Pravi, da sva z Peter Mezkom nekoč dobro sodelovala a da sedaj ne ve, ker ne spremlja več scene"

Ne spremlja scene a vseeno komentira. No ja, zato so avdio forumi odprti za vse in vsakogar, kjer ima vsak demokratično avdio pravico in dolžost da da komentar o avdiju ne glede na znanje, izkušnje,....vedenje,nevedenje,...itd.

Torej z P. Mezkom se poznava že od leta cca 1978 in dejansko poslovno nisva nikoli sodelovala a drug drugega spoštujeva in ceniva.

Franc Kuzma
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih.... HONg KONG Obisk

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Sr Dec 07, 2016 3:37 pm

Na forumu je opis našega obiska v Hong Kongu v trgovini Audio Exotics:

http://audioexotics.hk/forum/#/discussion/11600/overseas-visitor-corner
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih A.KONTAKT

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Jan 26, 2017 4:17 pm

Akustika sobe Audio Kontakt forum- razni prispevki

Lepo da se govori kako pomembna je akustika sobe, toda za ljubitelja glasbe, ki ima dober sistem je takšen nivo debate takšen , da ljudi odvrača od dobrega zvoka oz. bi imel dober audio sistem . Dobro opremljena in zapolnjena dnevna soba s pohištvom in policami, z nepraznimi stenami, bo delovala akustično kar solidno in na končni zvok bo bolj vplivala postavitev zvočnikov v prostor ter nivo opreme. Saj super akustika nič ne pomaga, če grem jaz pet v Cankarjevo dvorano, za glasbo potrebujemo dobre pevce pa pika da ne govorim da velikokrat skritizirijo reprodukcijo stavkajočega orkestra.
FK
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih AK-THE OPEN R

OdgovorNapisal/-a administrator2 » So Apr 01, 2017 6:12 pm

Torej tema na AK kjer teče debata o snemalni tehniki, čeprav sam naslov teme tega ne nakazuje.
Debata je o tem kako najbolj realistično posneti zvok glasbe in o tem teče debata med laiki in seveda med ljudmi ,ki se na to spoznajo. Osnova debate je o tem kako nekaj posneti čim bolj realistično. Seveda vsak izkaja iz svojih izkušenj ,ki pa so bazirane na dveh predpostavkah: vsi poslušamo zvok v živo in vsi poslušamo zvok preko svojih audio sistemov, vključno z studijskimi mojstri s katerimi se sicer o zvoku ne da pogovarjati avdiofilsko.

Torej kje je resnica? Kaj je res dobro posneto? Tisto, kar reče tonski mojster ali tisto kar mi slišimo na audio sistemih.
Toda.......................................na našem audiofilskem obisku pred par meseci v Hong Kongu smo na vrhunskem sistemu poslušali( preko 1.000.000 EUR, ki smo ga sicer kot pravi avdiofili skritizirali- ve se, drago ni najboljše) med drugim tudi vsem nam znano LP dvojno ploščo Royal Ballet- Čajkovski in imamo vsi kar dobro sestavljene audio sisteme ( vsak preko 100.000 EUR) pa nas je vseeno šokiral zvok klarineta, ki je bil zelo realističen in to iz plošče, ki jo vsi dobro poznamo. ( ja, saj vem kritiki bodo rekli pač imajo samo Kuzma gramofone).
Kaj to pomeni? Pomeni to, da nimamo pojma koliko je nekaj dejansko dobro posneto, dokler tega ne slišimo tega posnetka na sistemu ,ki je superioren našemu in šele nato lahko nekaj rečemo.Za nas je bilo ta kar zanimiva izkušnja in je še nismo čisto procesirali.
Tako, da kritizirati posnetke na našem sistemu kar tako počez je res....................................... kar sami vpišite kar si mislite.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih AK forum

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Če Jun 22, 2017 12:29 pm

AK forum- tema Behind the screen
1. ideja je zgrešena v osnovi- ne da se na "audio piknik" prinesti audio sisteme in jih tam ocenjevati!
2. Debata se itak vrti sedaj okrog vprašljive kvalitete posnetkov in ne bistevno sposobnost avdio sistemov reproducirati čim bolje tisto kar je pač na posnetku kar je osnovni namen dobrega sistema.
3. Toda pisati na AK o tem, da mnenja na AK odražajo stanje audofilstva v Sloveniji je milo rečeno megalomansko. Na AK forum piše max 20- 30 ljudi, ki si med saboj krešejo mnenja. medtem ko je v Sloveniji ljubiteljev dobrega zvoka, ki imajo dober sistem vsaj 2000!!!!!
Torej ,kaj je stanje audiofilstva v SL in kaj delajo" zlata ušesa" v SL, ki tako motijo nekatere, ker pač sploh ne razumejo za kaj gre pri dobrem zvoku in dobrem audio sistemu? Nekateri- verjetno večina si drugače izmenjujejo( mo) znanje kot pa preko AK.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih- Audio kontakt

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Jan 07, 2018 10:38 am

Audio kontakt forumu: tema nakup začetniškega gramofona, kjer pač nekdo želi dobiti nasvet kaj kupiti prd pol leta in je nato 1.1.2018 objavil, da je končno kupil cenejši gramofon zelo znanega proizvajalca. Seveda se takoj pojavijo dobronamerni nasveti( če poznate moje pisanje bi vedeli, da pomen besede tako kot je, če pa bi dal v "" je pa mišljeno sarkastično) in čez 2-3 dni se že pojavijo slike kako nastaviti VTA z mikroskopom, kako je pomebna sila sledenja, ipd in kako to vpliva na zvok. Čakam še na prispevke bias, azimut, ipd kjer se bo razpredalo o pomembnosti le tega- kar seveda je pomembno A NE V TEMI NAKUP ZAČETNIŠKEGA GRAMOFONA!!!

Kratka inspiracija na zgornjo temo:
Nekdo je končno kupil svoj prvi novi avto s svojim težko prisluženim denarjem in se s tem pohvalil na avto forumu. A takoj mu Kuzmič svetuje s svojim znanjem, kako naj predela ta avto in kako naj vozi skozi ovinke po makadamu čim hitreje, kot on sam, ki je bivši reli voznik.
Toda začetnik počasi le ugotovi, da je preveč informacij zanj škodljivo in prekomplicirano in se bom kar držal le osnovnih navodil, ki so v knjižici oz. kar mu je povedal in svetoval prodajalec avtomobila in se bo v miru vozil v službo in na izlete ter užival v vožnji taki kot je.

7.12.2018: "učenje imetnikov začetniških gramofonov" se nadaljuje s "prepucavanji" piscev na AK o tem, kdo zna pravilnejše in bolj točno nastaviti vse parametre na tak način, da bega večino ljubiteljev glasbe s LP plošč, ki to slučajno preberejo. Pa saj ni treba da se imetnik dobrega gramofona na to spozna oz. to nauči. Saj obstojajo ljudje, ki se na nastavitve gramofona spozna(mo.)jo.
Ker je zima in je bila danes tekma v slalomu pa še tale misel, saj tudi vrhunske smučke ne nastavlja tekmovalec sam, temveč njegov serviser, ki se na to spozna, mar ne!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih- MUNCHEN 2018

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Pe Jun 08, 2018 4:26 pm

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=115238#115238

AK- komentar na del teme v Munchen 2018-gramofoni, blondinke, EAT gramofoni,.. stari prdci, ki delajo gramofone- no, to me je ravno zmotilo, ker sem izgleda stari prdec ( če se kvalificiram z 63 leti). Namreč Jospehino poznam že preko 20 let in bom podal oskubljeno verzijo njene zgodovine v avdiu, da ne bo ostalo samo napisano kar je "nek- do" napisal.

J. je mlajša sestra Agathe, ki je bila poročena z Alesom Vaicom, ki ga večina pozna kot izdelovalca lamp v sredini 90 let. Problem Vaica je bila veliko obljub a kvaliteta lamp je bila slaba in image je šel po gobe. Sčasoma je zveza in posel razpadel ( finance, nedobave, prometna nesreča, ločitev....). Neka manjša nemška in austrijska audio firma sta želeli nadaljevati proizvodnjo lamp pod imenom EAT. Tu ne bom omenjal imen. In tu je prišla povezava z obema sestrama, da bi se posel nadaljeval. Toda tudi to se ni obneslo, ker zanesljivost lamp ni bila dobra. Tako, da se je to okrog leta 2005 končalo. J. je seveda bila tedaj po audio sejmih predstavljena kot EAT " blond girl" .....

Na sejmih je srečala mnoge ljudi in med drugim tudi poročenega audio distributerja, ki je že začel proizvodnjo gramofonov Project in se z njim kasneje poročila. Čez nekaj let je začel tudi izdelovati gramofone EAT bazirane na znanju P. gramofonov. Seveda na sejmih se je zopet pojavila "EAT blond girl.". Kot poznam J. mislim, da skoraj ne ve kaj je razlika med 33 rpm in 45 rpm za razliko od "starih prdcev", ki stalno guramo razvoj reprodukcije glasbe z plošč naprej.

F. Kuzma
PS: to lahko kopirate če želite a le na slovenske avdio forume!
PS.PS: zgodba je v resnici še slabša za vse udeležene razen za J.
PS.PS.PS.: V Munhenu je bilo prepovedano slikati ljudi brez njihovega osebnega dovoljenja!
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih AK-HOTEL LEV

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Feb 26, 2019 9:17 am

AK- rubrika FONO DAN Hotel LEV

No, pa smo ga preživeli a žal na AK ni še nihče ničesar napisal kar bi bilo resnično povezano z sejmom, razen seveda nekaj "političnih provokatorjev", ki trobijo v isto trobljo.
Vtaknili so se v napis in znak na majici, ki jo je nosil predavatelj.

No, tudi mene je to zmotilo in mi dalo misliti to sporočilo na majici.

Namreč znak rdeče zvezde, je tudi na Heiniken pivu in napis na majici omenja socializem, ki govori da je vse bilo naše v socializma v YU. H. pivo je bilo uvoženo in drago in so si ga le redki privoščili. Večina nas je pila pivo z rdečo nalepko- Union, ki je bila sicer le del zelo velike rdeče zvezde a se je ni opazilo in ko smo to ugotovili smo prešaltali na zelene kozle in postali spreobrnjenci. Potem je pa itak H. kupil vse.

Hvala vsem obiskovalcem, ki so obiskali sejem in organizatorju za trud.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih AK- HOTEL LEV

OdgovorNapisal/-a administrator2 » To Feb 26, 2019 5:11 pm

AK- nadaljevanje teme, kjer se razgalja nestrpnost do take mere da upam, da moderator res pobriše take poste na AK- tako in tako se nihče ne predstavi kdo je:
Npr.: LBaudio omenja majice od Kuzma ali Intek in če bi jih videl bi se obrnil in šel proč- če sem njegovo pisanje tako razumel:

IZ AK:
takole indoktriniranje in kakrsnokoli oglasevanje bivsega sistema ki smo ga SLOVENCI ZAVRGLI je NESPREJEMLJIVA...... Lahko bi prisel v reklamni majcki od Kuzme, ali od Inteka ali od ....
Ce bi bil tam bi se prvo sekundo obrnil na peti in odsel


1. Vprašam se koji je ta LBAudio, ki govori v imenu Slovencev, ki smo zavrgli ........... Ali je ta človek rojen po letu 1991 se sprašujem. Ali je sploh kdaj slišal za obstoj različnih mnjenj. Starejši smo čisto sprejemljivo živeli v bivši YU in ko sem bil npr. leta 1967 v Avstriji na izmenjava otrok blizu Celovca, je bil njihov povprečni standard zelo blizu našemu tedanjemu.

2. Kuzma majice uporabljamo na avdio sejmih po svetu in so tudi zaželene kot avdio suvenirji. Podjetje Kuzma je izdelovalo gramofone že v socializmu od leta 1983 do 1991- nato pa v kapitalizmu.

3.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

Re: Komentarji o prispevkih na drugih forumih

OdgovorNapisal/-a administrator2 » Ne Mar 01, 2020 10:13 am

Leto naokoli in na AK je veliko prispevkov na temo- Je vinil prihodnost fizičnega formata.
Branje nekaterih prispevkov v zadnjem tednu mi je dalo misliti, da se mogoče nekateri pisci skoraj delajo "norce" iz vinila in iz bralcev.
Samo toliko za premislek.
FK2
administrator2
Site Admin
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če Nov 12, 2009 5:27 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na AVDIO REVIJE IN FORUMI

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost